Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Nowoczesna stodoła – wnętrza skrojone na miarę.

Nowoczesna stodoła
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio

Aranżacja, którą przedstawiamy została wykonana na planie domu składającego się z dwóch brył połączonych ze sobą korytarzem oraz sporym tarasem. Po jednej stronie tej nowoczesnej stodoły znajduje się część dzienna, po drugiej zaś część prywatna ze strefą wellness z jacuzzi, sauną, sypialnią właścicieli , pokojem córki oraz pomieszczeniami przeznaczonymi dla gości. Projekt wnętrza to dzieło architektów MIKOŁAJSKAstudio.

Nowoczesna stodoła – Hol

Do części prywatnej tej nowoczesnej stodoły można udać się z holu utrzymanego w minimalistycznej stylistyce. Podłogę pokrywa spiek kwarcowy z popularnym ostatnio wzorem terazzo.

Szafka w holu spełnia podwójną funkcję. Jest to miejsce do przechowywania butów oraz siedzisko. Tuż obok znalazło się miejsce dla zaprojektowanej na wymiar konsoli z lustrem.

Nowoczesna stodoła - hol
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio
Hol nowoczesnej stodoły
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio

Nowoczesna stodoła – wnętrza w części prywatnej

Toaleta

W pobliżu holu znajduje się niewielka toaleta. Wąskie okno na całej wysokości ściany sprawiło, że Architekci musieli zaprojektować wnętrze tak by osoba korzystająca z niej nie czuła dyskomfortu. Zastosowano więc tutaj dość głęboką podwieszaną szafkę z wykonaną na zamówienie asymetryczną umywalką. Na głównej ścianie tej małej toalety znalazła się ciekawa tapeta marki LondonArt.

Nowoczesna stodoła - mała łazienka
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio

Strefa wellnes

W dalszej części nowoczesnej stodoły znalazło się miejsce na strefę welnnes z czteroosobowym jacuzzi oraz z sauną fińską. Jest to wspaniałe miejsce, które pomaga się zregenerować domownikom po wytężonym dniu pracy.

Sypialnia z łazienką i garderoba.

Sypialnia w tej nowoczesnej stodole to połączenie naturalnych materiałów, miękkich tkanin oraz szarości. Jedyny bardziej ekspresyjny akcent w tej strefie to fragment ściany wykończony czarno białym kamiennym wzorem. Zastosowany materiał to spiek kwarcowy.

Sypialnia - nowoczesna stodoła
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio

Garderoba jak przystało na nowoczesną stodołę jest zaprojektowana tak aby była funkcjonalna i minimalistyczna. Jest ona przestronna i wygodna.

Garderoba nowoczesna stodoła
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio

Łazienka przynależąca do strefy sypialnianej zostało rozdzielona ścianką wykonaną z ornamentowego szkła. Architekci wprowadzili podział na strefę kąpielową, w której znalazła się wanna z prysznicem oraz strefę toaletową, w której swoje miejsce znalazły umywalka oraz miska wc. W strefie kąpielowej nowoczesna stodoła oddzielona jest od świata dużym oknem. Widok z niego podczas kąpieli to z pewnością niesamowite doznania.

Łazienka w nowoczesnej stodole
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio

Pokój córki

Na poddaszu nowoczesnej stodoły znajduje się strefa zarezerwowana dla córki właściciela. Pokój zajmuje znaczną część tego poziomu i został zaprojektowany jak nieduże mieszkanie.

pokój córki w nowoczesnej stodole
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio

Jest tutaj klasyczny podział na strefę dzienną oraz tą do spania. Jest tu też prywatna łazienka oraz garderoba. Jak przystało na nowoczesną stodołę we wnętrzach tego typu dominuje drewno oraz biała cegła.

Tapeta przedstawiająca zamglony las, która została umieszczona za węzgłowiem łóżka została zaprojektowana przez MIKOŁAJSKAstudio.

Nowoczesna stodoła - tapeta z zamglonym lasem
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio


Nowoczesna stodoła – wnętrza w części dziennej

Druga bryła nowoczesnej stodoły została zaprojektowana tak by poczuć jak najwięcej przestrzeni. Poczucie to wzmaga wysokie wnętrze oraz pełne przeszklenie ściany szczytowej.

Strefa wypoczynkowa

W sąsiedztwie przeszklenia znalazła się strefa wypoczynkowa z wygodną sofą, fotelami oraz stolikami kawowymi o interesującej formie. Naprzeciwko sofy zawisł telewizor. Ściana na której się znajduje została wykończona panelami 3d. Miękki dywan, papierowe lampy Muuto oraz paleta szarości w połączeniu z kolorem drewna sprawia, że tutaj można poczuć się na prawdę komfortowo.

Strefa dzienna - nowoczesna stodoła
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio

Jadalnia

W jadalni znalazł się duży stół z drewnianym blatem oraz komfortowe tapicerowane krzesła. Przy stole zmieści się z powodzeniem dziesięć osób. Nad stołem zawisły duże, ale wizualnie lekkie lampy marki Bomma.

Jadalnia w nowoczesnej stodole
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio

Kuchnia

Granicę pomiędzy strefą jadalnianą a kuchnią wyznaczyła podłoga. W części, która jest bardziej narażona na zachlapania oraz zabrudzenia architekci z MIKOŁAJSKAstudio użyli identycznego spieku jak w holu. W jednym z kuchennych okien osadzone jest dodatkowe miejsce do siedzenia. Jest to świetne rozwiązanie, często spotykane w nowoczesnych stodołach.

Kuchnia nowoczesna stodoła
fot. materiały prasowe MIKOŁAJSKAstudio

W centralnej części kuchni stanęła wyspa z płytą indukcyjną. Pozostałe sprzęty (zmywarka, lodówka) zostały ukryte za białymi frontami. Po prawej stronie pod skosem znalazło się miejsce na spiżarnię.

Wnętrze nowoczesnej stodoły

Styl, który zaproponowali Architekci z MIKOŁAJSKAstudio można określić jako ciepły minimalizm. Połączenie odpowiedniej palety naturalnych materiałów i barw stworzyły przytulne, przestronne i jasne wnętrze. A co najważniejsze wnętrze, które jest również funkcjonalne. Tylko pozazdrościć takiej nowoczesnej stodoły.

Przeczytaj też