Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Warszawski apartament o powierzchni 150 metrów kwadratowych.

salon z aneksem kuchennym, wyspa z czarnego kamienia

Apartament, który przedstawiamy znajduje się centralnej części warszawskiego zielonego Mokotowa, niedaleko Parku Morskie Oko i parku Sieleckiego. Posiada on powierzchnię 150 m2 i składa się z trzech sypialni, salonu z otwartą kuchnią, przedpokoju, dwóch łazienek i WC oraz trzech garderób. Dodatkowo znajduje się tu oddzielna pralnia i wydzielone miejsce na przechowywanie zapasów spożywczych. Projektem zajęła się Agnieszka Buczkowska-Krolińska, właścicielka pracowni Inter-Arch Architekci.

Salon z jadalnią i kuchnią

Salon i jadalnia to przestrzeń dobrze przemyślana i ergonomiczna. Spora ilość udogodnień sprawia, że dbanie o porządek i sprzątanie domu jest bardzo łatwe. Przykładem tu są schowki zlicowane ze ścianami, funkcjonalna pralnia czy spiżarnia. Do wypoczynku i chwili wytchnienia zaprasza szara sofa marki Loop&Co. Strefa wypoczynkowa zręcznie przechodzi w strefę jadalnianą w której króluje biały stół Cattelan Skorpio na geometrycznej podstawie oraz proste w formie krzesła Airnova Giada. Granicę między kuchnią a resztą przestrzeni wytycza ciemna nowoczesna wyspa, wykonana z czarnego płomieniowanego granitu. Znalazło się na niej miejsce dla płyty grzewczej i zlewu. Wyspa posiada również podświetlane schowki i zagłębienie na rośliny. W kuchni większość szafek jest białych, po to aby nie konkurowały z resztą pomieszczenia. W salonie nad stołem i w jadalni królują lampy Discoco od Marchet, które tworzą niezwykłą grę światłem.

salon z aneksem kuchennym, czarna wyspa, szara sofa, białe meble kuchenne w połysku salon z jadalnią, szara sofa, biały nowoczesny stół, białe krzesła

salon z aneksem kuchennym, wyspa z czarnego kamienia

Sypialnia

W sypialni dominuje drewno, beton i biel, czyli te materiały wykończeniowe, w których lubuje się minimalizm. Na szczególną uwagę zasługuje biała biblioteczka z drewnianymi elementami. Prosta, ale niestandardowa forma prezentuje się w tym wnętrzu wyśmienicie. Wygodne łóżko i urocze tekstylia tworzą niezwykle przyjemny klimat.
Na wykreowanie sielskiej  atmosfery  ma ogromny wpływ  oświetlenie. Tutaj wykreowały ją lampy NewAge DesignHeure, z możliwością ustawienia wysokości abażuru i przykuwającym wzrok czerwonym kablem oraz trójkątny abażur z którego światło pada pod różnymi kątami.

sypialnia, ściana z betonu, biały regał na książki

Pokój dziecięcy

O takim pokoju dziecięcym marzy każde dziecko. Pierwszą rzeczą na którą zwracamy uwagę jest łóżko umieszczone na antresolce, do którego prowadzą schody pełniące również funkcję regału. W pokoju znajduje się ogromna ilość schowków i funkcjonalne rozwiązania. Jest to naprawdę świetnie zagospodarowana przestrzeń. Oczywiście w tak fajnie urządzonej przestrzeni dla dziecka nie mogło zabraknąć miejsca na ścianę pomalowaną farbą tablicową.

pokój dla dziecka z łóżkiem na anrtesoli, żółty duży puf dla dziecka

Łazienki

Bardzo reprezentatywne wykończenie sprawia, że możemy się w nich poczuć jak w ekskluzywnym spa. Od razu widać, że wyposażenie to produkty premium. Gustowne, nowoczesne rozwiązania idealnie komponują się z resztą apartamentu.

nowoczesna łazienka, kamień na ścianie

Przeczytaj też