Apartament w barwach ziemi.

130 metrowy krakowski apartament należący do małżeństwa z dwójką dzieci wyróżnia się interesującą paletą kolorystyczną, w której prym wiodą barwy ziemi. Przewodnia czerń ocieplona jest przytulnym światłem oraz fakturą drewna. Za projekt   odpowiada Agnieszka Cupryś-Wilk z pracowni Archissima, a partnerem wykonawczym tej realizacji jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Zabudowa kuchenna została zamknięta wraz z otworami drzwiowymi w monolitycznej bryle wykonanej z lakierowanego MDF-u. Ten nieszablonowy manewr wprowadza do wnętrza nieco dynamiki i temperamentu. Od strony holu kryje w sobie szafy oraz drzwi do gabinetu i niedużej łazienki. Od strony salonu bryła stanowi wszystkie potrzebne meble kuchenne. Aby uzyskać perfekcyjne płaszczyzny zastosowano tutaj drzwi z felcem oraz ten sam materiał w charakterze okładziny ściennej.

Aby wprowadzić do wnętrza więcej kolorów architektka użyła kolorystycznego klucza, którym stały się odcienie szaro-oliwkowe, grafitowe oraz beżowe. Ściany zostały więc pomalowane farbami z palety Para Paints, w salonie znalazła się sofa marki MTI Furninova model Vesta, a na podłodze w sypialni wykładzina marki Epic Carpets. Przełamaniem, lekką ekstrawagancją oraz niezwykle nowoczesnym dodatkiem stała się wyrazista czerń, która znalazła swoje miejsce w kuchni (wśród elementów zabudowy, sprzętów AGD), w salonie (lampy, TV, obudowa kominka) oraz w niedużej łazience, w której zostały wykorzystane oryginalne artystyczne kafle z Manufaktury Ceramicznej z Warszawy autorstwa Krystyny Kaszuby Wacławek z koronkowym, okrągłym motywem. Kontynuacji tego wzoru możemy doszukać się między innymi w mozaikowej strukturze tapety marki Elitis / Memoires VP 656 03 zastosowanej za ścianą TV oraz u wezgłowia małżeńskiego łóżka. Nowoczesny oraz klasyczny styl apartamentu, który wynika w sporej mierze z estetyki zabudów został przełamany elementami loftowymi (ściana z cegły, przemysłowe lampy).

Na piętrze znalazły się pokoje dzieci, małżeńska sypialnia, duża jasna łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Szczególnie trudnym wyzwaniem dla każdego architekta jest uporządkowanie nieregularnych skosów. Tutaj  projektantka poradziła sobie z tym problemem wzorowo.