Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

130 metrowy krakowski apartament należący do małżeństwa z dwójką dzieci wyróżnia się interesującą paletą kolorystyczną, w której prym wiodą barwy ziemi. Przewodnia czerń ocieplona jest przytulnym światłem oraz fakturą drewna. Za projekt   odpowiada Agnieszka Cupryś-Wilk z pracowni Archissima, a partnerem wykonawczym tej realizacji jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Zabudowa kuchenna została zamknięta wraz z otworami drzwiowymi w monolitycznej bryle wykonanej z lakierowanego MDF-u. Ten nieszablonowy manewr wprowadza do wnętrza nieco dynamiki i temperamentu. Od strony holu kryje w sobie szafy oraz drzwi do gabinetu i niedużej łazienki. Od strony salonu bryła stanowi wszystkie potrzebne meble kuchenne. Aby uzyskać perfekcyjne płaszczyzny zastosowano tutaj drzwi z felcem oraz ten sam materiał w charakterze okładziny ściennej.

Aby wprowadzić do wnętrza więcej kolorów architektka użyła kolorystycznego klucza, którym stały się odcienie szaro-oliwkowe, grafitowe oraz beżowe. Ściany zostały więc pomalowane farbami z palety Para Paints, w salonie znalazła się sofa marki MTI Furninova model Vesta, a na podłodze w sypialni wykładzina marki Epic Carpets. Przełamaniem, lekką ekstrawagancją oraz niezwykle nowoczesnym dodatkiem stała się wyrazista czerń, która znalazła swoje miejsce w kuchni (wśród elementów zabudowy, sprzętów AGD), w salonie (lampy, TV, obudowa kominka) oraz w niedużej łazience, w której zostały wykorzystane oryginalne artystyczne kafle z Manufaktury Ceramicznej z Warszawy autorstwa Krystyny Kaszuby Wacławek z koronkowym, okrągłym motywem. Kontynuacji tego wzoru możemy doszukać się między innymi w mozaikowej strukturze tapety marki Elitis / Memoires VP 656 03 zastosowanej za ścianą TV oraz u wezgłowia małżeńskiego łóżka. Nowoczesny oraz klasyczny styl apartamentu, który wynika w sporej mierze z estetyki zabudów został przełamany elementami loftowymi (ściana z cegły, przemysłowe lampy).

reklama magazyn lifestyleowy

Na piętrze znalazły się pokoje dzieci, małżeńska sypialnia, duża jasna łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Szczególnie trudnym wyzwaniem dla każdego architekta jest uporządkowanie nieregularnych skosów. Tutaj  projektantka poradziła sobie z tym problemem wzorowo.