Nowocześnie i odważnie – dom w Dąbrowie Górniczej.

Autorem aranżacji domu w Dąbrowie Górniczej jest studio architektury i projektowania wnętrz CONCEPTGROUP, które posiada w swoim portfolio aranżacje  charakteryzujące  się nowoczesnym wyglądem oraz funkcjonalnością.   Dom w Dąbrowie Górniczej to również nowoczesna propozycja. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to wygodny, innowacyjny i odważny projekt.

Strefa dzienna.

Strefa dzienna to wszystko czego nam potrzeba do komfortowego spędzania czasu. W salonie znalazła się duża sofa narożna, która pozwala wygodnie spędzać czas w  rodzinnym gronie. O przyjemną atmosferę we wnętrzu dba również kominek. Duża przestrzeń domu sprawiła, że nie trzeba było sztucznie oddzielać jadalni.  W tej przestrzeni znalazł się spory stół, który  z powodzeniem może ugościć osiem osób.  Kuchnia jest prosta i nowoczesna. Białe blaty oraz jasnoszare błyszczące fronty na tle czarnej ściany prezentują się wyśmienicie.  Cała strefa dzienna utrzymana jest w monochromatycznej kolorystyce. Na przeciwległych rogach strefy na ścianie pojawił się tynk betonowy. Elementami ocieplającymi tą przestrzeń stała się drewniana podłoga oraz fotel w soczystym błękitnym kolorze.

salon z kominkiem, niebieski fotel,
fot: Tomasz Borucki
salon, czarny narożnik, telewizor
fot: Tomasz Borucki
saolon, niebieski fotel, czarna sofa narożna
fot: Tomasz Borucki

Schody i przedpokój.

W przedpokoju znalazło się miejsce na wygodne miękkie tapicerowane siedzisko, które ułatwia zakładanie butów. Jest też pojemna szafa, która posiada podobnie jak w kuchni jasnoszare fronty. Szczególną uwagę przykuwają schody prowadzące na piętro. Podświetlane stopnie to intrygująca gra świateł. Ciepłe, naturalne drewno w połączeniu ze szklaną balustradą oraz strukturą betonu na ścianie to połączenie, które musi wyglądać genialnie.

duża szafa w przedpokoju
fot: Tomasz Borucki
schody z podświetleniem
fot: Tomasz Borucki
siedzisko tapicerowane w przedpokoju
fot: Tomasz Borucki

Sypialnia z łazienką.

Sypialnia znajdująca się na piętrze to bardzo komfortowa przestrzeń. Króluje tutaj biel, czerń oraz odcienie beżów. Za łóżkiem znalazło się tapicerowane węzgłowie, które kończy się wraz z linią sufitu.  Najbardziej interesujący  jest sposób oddzielenia strefy łazienkowej od sypialni, gdzie wykorzystano do tego szklane drzwi.

sypialnia z łazienką oddzielona szklaną ścianą
fot: Tomasz Borucki
sypialnia, łóżko z węzgłowiem do sufitu
fot: Tomasz Borucki
łazienka w sypialni
fot: Tomasz Borucki
łazienka w sypialni
fot: Tomasz Borucki

Łazienka na poddaszu.

Również łazienka utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce. Jasne płytki inspirowane wzorami płytek Azulejo w połączeniu z płytkami imitującymi drewno prezentują się pierwszorzędnie. Wygodna wanna oraz prysznic z dużą deszczownicą zapewniają komfort użytkowania.

łazienka na poddaszu
fot: Tomasz Borucki
łazienka na poddaszu
fot: Tomasz Borucki