Nietypowe szafki łazienkowe.

Drabina, stare skrzynki czy europalety – z tych materiałów możesz wykonać praktyczne i efektowne szafki łazienkowe. Jeśli chcesz zaaranżować niebanalne wnętrze, wymykające się oklepanym wnętrzarskim schematom, sprawdź jak nietypowo możesz wykorzystać aktualne trendy i zrobić szafkę łazienkową, która stanie się prawdziwą ozdobą pomieszczenia.

Szafka łazienkowa jest nieodłącznym elementem wyposażenia pomieszczenia. Można na niej zamontować umywalkę, co pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Szafka łazienkowa jest też nieocenioną powierzchnią do przechowywania kosmetyków i akcesoriów łazienkowych. Innymi słowy – w dobrze zaplanowanej łazience nie powinno zabraknąć szafki łazienkowej. Jeśli wciąż nie masz pomysłu na to, jaka szafka znajdzie się w twojej łazience, oto kilka inspirujących propozycji.

Jak u babci

Wnętrzarskie trendy często czerpią z przeszłości i to co było modne kilkanaście lat temu, z czasem wraca na salony. Tak właśnie jest w przypadku wzornictwa z lat 60. i 70. XX wieku, czyli mebli z okresu PRL-u. Ich oszczędna forma i fornirowana powierzchnia wykończona na wysoki połysk doskonale komponuje się w nowoczesnymi aranżacjami. Więc jeśli w piwnicy lub na strychu u twojej babci stoją właśnie tego typu szafki lub komody, możesz je z powodzeniem wykorzystać w roli szafki łazienkowej.

Jak to zrobić? Wystarczy za pomocą wyrzynarki wykonać otwory w blacie, które umożliwią podłączenie baterii umywalkowej oraz odpływu. Umywalka powinna być przytwierdzona do szafki za pomocą silikonu sanitarnego. Jeśli twoja szafka jest w dobrym stanie nie musisz jej poddawać renowacji – meble z czasu PRL-u są zabezpieczone z reguły warstwą bardzo mocnego lakieru, który będzie je dobrze chronił przed wilgocią. Jeśli jednak na powierzchni mebla widoczne są ubytki, najlepiej usunąć stare powłoki – w tym celu możesz zastosować szlifierkę mimośrodową lub opalarkę. Jeśli chcesz obejrzeć realizacje tego typu sprawdź szafki łazienkowe na domifikacje.pl

Drabina

W wielu aranżacjach z można zobaczyć elementy wystroju, które wydają się być zupełnie nie na miejscu, jednak pasują do wnętrz jak ulał. Doskonałym tego przykładem jest stara drewniana drabina, z której można zrobić łazienkowy regał. Do szczebelków drabiny wystarczy przytwierdzić półki lub zawiesić na nich koszyczki i następnie oprzeć ją o ścianę. Tak wykonany regał będzie idealnym miejscem do przechowywania przyborów łazienkowych i ręczników, a dodatkowo wprowadzi w pomieszczeniu rustykalny charakter.

Drewniane skrzynki i palety

Europalety i skrzynki po owocach to, podobnie jak w przypadku drabiny, nietypowy element wystroju, który jednak cieszy się ogromną popularnością. Produkty te możesz wykorzystać również do stworzenia szafek łazienkowych. Skrzynki wystarczy połączyć ze sobą np. ustawiając je jedna na drugiej, aby powstał wygodny regał. Jeśli dodasz do niego obrotowe kółka, mebel będzie jeszcze praktyczniejszy w użytkowaniu.

Równie ciekawie możesz wykorzystać europalety. Doskonale sprawdzi się stolik pomocniczy wykonany przy ich użyciu. Równie dobrym rozwiązaniem będzie blat łazienkowy wykonany właśnie z europalet. Zanim jednak przystąpisz do konstruowania swoich wymarzonych mebli, czy to ze skrzynek czy z europalet, pamiętaj o zeszlifowaniu ich powierzchni i zabezpieczeniu wodoodpornym preparatem.

Jak widać szafki łazienkowe wcale nie muszą być nudne. Wykorzystując jedną z powyższych propozycji sprawisz, że twoja łazienka będzie nie tylko wygodna w użytkowaniu, ale też z pewnością nabierze niepowtarzalnego charakteru.