Jak najlepiej wykorzystać małą przestrzeń w łazience?

łazienka, kot leżący na wannie

Ogromne łazienki z przeszklonymi ścianami lub wielkimi oknami to tak naprawdę wyjątkowy luksus, na który mało kto może sobie pozwolić. Niewielkie toalety to standard w mieszkaniach na całym świecie i nic nie zwiastuje tego, aby te normy miały się zmienić.

Mając do dyspozycji tak bardzo ograniczoną przestrzeń ważne jest, by od początku właściwie rozplanować umiejscowienie każdego elementu, jaki się w niej znajdzie. Oto kilka porad ekspertów z topsanit.pl, dzięki którym stworzymy piękną i estetyczną małą łazienkę.

„Więcej nie znaczy lepiej”

Jednym z kluczy do sukcesu jest ograniczenie liczby szczegółów, które pojawią się w łazienkowej przestrzeni. Mowa tu nie tylko o drobnych ozdobach, takich jak obrazki, wazoniki czy rzeźby, ale również o budowie armatury. Świetnym rozwiązaniem będzie na przykład zamontowanie w łazience zestawu prysznicowego podtynkowego, dzięki któremu otrzymamy otwartą kabinę prysznicową. Decydując się na szklane ściany otrzymamy estetyczne urządzenie, które nie będzie wprowadzało do przestrzeni żadnych dodatkowych barier czy odcięć, co bardzo często występuje w przypadku tradycyjnych pryszniców.

Podtynkowe zestawy prysznicowe występują w bardzo przystępnych cenach, są łatwe w instalacji i niezwykle efektowne – ich szeroki wybór znajdziemy na stronie topsanit.pl.

[alert type=white ]Do zestawów podtynkowych bardzo łatwo dobrać inne elementy.[/alert]

Szeroki wybór stylów i rodzajów prezentują baterie łazienkowe Kohlman. Jednak decydując się na taki prysznic musimy zwracać uwagę na bardzo prozaiczne rzeczy, takie jak np. to, jak ochronimy papier toaletowy przed wilgocią? I tu z pomocą przychodzi nam…

System przechowywania

Naprawdę dobry system przechowywania jest niezbędny w małej łazience, ponieważ dzięki niemu jesteśmy w stanie ukryć bałagan oraz niezliczoną ilość przyborów, jaką każdy z nas używa do codziennej pielęgnacji. Projektowanie nowej łazienki to świetna okazja, aby dopasować ten system do własnych potrzeb. Warto z każdej pustej przestrzeni stworzyć miejsce do przechowywania. Idealnie sprawdzi się tu np. szafka podumywalkowa Elita, w której zmieścimy ręczniki, kosmetyki czy chemiczne środki czystości.

Kolory, tekstura i oświetlenie

Możemy także poprawić poczucie przestrzeni przy użyciu koloru, faktury i oświetlenia. Lustra i błyszczące powierzchnie będą odbijały światło i sprawią, że pomieszczenie wyda się większe niż jest w rzeczywistości. Użycie jasnych kolorów będzie działało w ten sam sposób. Nie bójmy się eksperymentować – to, że przestrzeń, z którą musimy pracować, jest ograniczona, nie oznacza, że powinniśmy ograniczać swoją wyobraźnię!