Płytki z fakturą drewna.

Drewno to chętnie wybierany materiał aranżacyjny. Jest ono entuzjastycznie wykorzystywane zarówno we wnętrzach w stylu minimalistycznym jak i we wnętrzach klasycznych. Drewno nadaje poczucie komfortu, tworzy ciepłą atmosferę i świetnie komponuje się z innymi modnymi w ostatnich czasach elementami industrialnymi takimi jak beton czy gres. Teraz za sprawą kolekcji płytek Drevo marki Ceramstic piękno faktury oraz rysunku drewna łączy się z trwałością oraz funkcjonalnością.

Płytki z kolekcji Drevo imitują trzy rodzaje drewna. W ofercie można znaleźć naśladowcę świerku skandynawskiego, czyli najjaśniejszy beż. Gres taki można wykorzystać we wnętrzach w stylu skandynawskim, gdzie elementy industrialne zestawia się z tymi nawiązującymi do natury. Jest też afrykańskie drewno dahoma – płytki w kolorze pośredniego brązu. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach w których chcemy uzyskać ciepły i przyjemny klimat z odrobiną egzotyki. Taki gres na podłodze będzie bardzo interesująco wyglądał. W kolekcji znajdziecie także płytki imitujące dębowe postarzane deski – jest to ciemny gres.

plytki_drevo_4

Osoby, które wybierają tego typu gres, mogą dodatkowo wyeksponować jego ciekawą fakturę imitującą drewno, układając płytki jak drewniane deski, ale z przesunięciem o około 1/3 długości płytki. Za sprawą takiego triku podłoga będzie do złudzenia przypominać drewnianą

– radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Kolekcja daje spore możliwości projektowe ponieważ idealnie komponuje się z innymi seriami gresów oraz glazur. Pozwala to na aranżowanie wnętrz w przeróżnych klimatach. Płytki można stosować również na ścianie. Interesujące będzie również zastosowanie ich w kuchni lub łazience.

plytki_drevo_2
plytki_drevo_1
plytki_drevo_3