Chcesz nadać pomieszczeniu świeżości? Zamontuj maskownicę na swój karnisz. Na pewno nie pożałujesz!

fot. pixabay

Jeżeli chcesz nadać swojemu mieszkaniu indywidualnego stylu, zwróć uwagę na odpowiedni dobór karnisza sufitowego, który będzie kompatybilny ze stylem Twojego mieszkania. Klimatyczne miejsce możesz stworzyć za pomocą odpowiedniej zabudowy karnisza, w tym artykule przedstawimy Ci, czym jest listwa maskująca karnisz, przedstawimy, jakie są warianty listwy, a także opiszemy, dlaczego warto ją zamontować.

Główne kryteria wyboru karnisza — zabudowy karnisza

Pierwszym krokiem, jaki musisz podjąć, to zastanowić się gdzie chcesz zamontować karnisz.
Pomyśl, czy będziesz go montował:

 • na ścianie nad oknem,
 • na suficie,
 • od ściany do ściany za pomocą docisku lub wsporników
 • czy bezpośrednio na samym oknie.

Wybór modelu będzie zależeć od tego, jaki typ instalacji wybierzesz, ale także od wymiarów i mocowania wsporników. Następnie będziesz musiał wybrać pomiędzy klasycznym, okrągłym karniszem, rozkładanym lub nie, podwójnym lub potrójnym itp. A potem czekać Cię będzie wybór zabudowy karnisza.

Co to są listwy do zabudowy karnisza?

Listwy maskujące karnisz — stosowane są jako element dekoracyjny, ale równie świetnie sprawdzą się do zakrycia pęknięć i uszkodzeń powstałych na styku ściany z sufitem. Listwy maskujące będą piękną elegancką dekoracją, która optycznie zwiększy wysokość pomieszczenia. Listwy do zabudowy karnisza idealnie sprawdzą się zarówno w mieszkaniach tradycyjnych, jak i tych w nowoczesnym stylu, wykonane w ten sposób automatycznie nabiorą elegancji i stylu.

 • Cechą charakterystyczną maskownicy karnisza sufitowego jest lekki i bardzo łatwy montaż, gdyż posiada łatwe łączenie i ostre krawędzie, które idealnie wpasują się we wnękę sufitową.
 • Dodatkowo struktura listwy jest gładka i przez to łatwa do przemalowania.
 • Materiał, z jakiego wykonana jest maskownica karnisza, powoduje, że jest ona odporna na działanie wody, trwała w użyciu i odporna na pęknięcia, a także trudnopalna.
 • Maskownica karnisza, poza funkcjonalnością posiada także styl, dzięki któremu pomieszczenie, w którym zamontowany zostanie produkt, nabędzie eleganckiego i schludnego stylu.

Obecnie listwy przysufitowe są najczęściej stosowaną częścią sztukaterii w pomieszczeniach, które są oświetlane listwą LED. Elegancja i nowoczesność, która jest podkreślana przez delikatne światło odbijające się zza listwy. Dzięki takiemu oświetleniu LED — Twoje pomieszczenia stanie się optycznie wyższe.

Jakie są listwy maskujące karnisz — typy.

W sztukaterii wewnętrznej są dostępne warianty listwy:

Sztukateria wewnętrzna XPS:

 • Listwy do zabudowy karnisza LED oświetlające ścianę
 • Listwy do zabudowy karnisza LED oświetlające sufit
 • Listwy maskujące karnisz
 • Listwy płaskie ścienne
 • Listwy przypodłogowe
 • Listwy przysufitowe

Dlaczego listwa maskująca karnisz jest dobrym wyborem?

Maskownice do zabudowy karnisza cieszą się popularnością, gdyż maskowanie szyny sufitowej posiada szerokie zastosowanie, nie tylko ze względów estetycznych, ale i funkcjonalnych.

Maskownica karnisza sufitowego chowa szyny karnisza, powodując, że optycznie to miejsce stanie się bardziej eleganckie. Pod taką maskownicą można zamontować jak wyżej wspomniane oświetlenie LED, tym samym powiększając optycznie pomieszczenie. Zabudowa karnisza sufitowego ukrywa pęknięcia, uszkodzenia mechaniczne i zadrapania i można ją przemalować na dowolny kolor.

Karnisz sufitowy zabudowany sztukaterią dodaje elegancji i prostoty, dlatego warto go wybrać jeżeli jesteś na etapie dekorowania mieszkania czy domu.

Maskownica karnisza nada Twojemu pomieszczeniu oryginalny styl!

Jeżeli marzysz o pięknym wykończeniu mieszkania, warto mieć ukryty karnisz. Pozornie mało znaczący dodatek do pomieszczenia, może sprawić, że dane pomieszczenie zyska na nowoczesnym wyglądzie lub też zachwyci klasyką i elegancją. Dzięki dobrze dobranej listwie maskującej Twoje pomieszczenie może zyskać niepowtarzalny charakter.

Choć listwy są niewielkie i znajdują się w górnej części pomieszczenia, to jednak są widoczne od razu po wejściu do pokoju, tak więc dobrze dobrane mogą robić duże wrażenie. Mogą powiększyć je optycznie i sprawić, że nadadzą świeżości, a klimat pomieszczenia wyda się spójny. By móc osiągnąć taki efekt, warto wybrać model, który wyrazi Twój charakter i podkreśli Twój gust. Maskownice karnisza można dobrać również pod względem żłobień i dekoracji na samym produkcie.

Karnisz jest niemal niezbędnym elementem każdego pomieszczenia. Umożliwia zawieszenie zasłon lub rolet, zapewniając tym samym intymność mieszkańcom i zapewnia ochronę przed słońcem.

 • Wystające szyny sufitowe nie zawsze prezentują się dobrze i często są niedopasowane do wystroju, tym samym mogą spowodować negatywny odbiór pomieszczenia. I dlatego świetnym rozwiązaniem niniejszego problemu jest maskownica karnisza.
 • Listwa do karnisza nada Ci możliwość pokazania własnej indywidualności, bo możesz ją pomalować dowolnie i dostosować jej wygląd pod każdym względem.
 • Jeżeli poszukujesz inspiracji na stworzenie indywidualnego stylu, przytulnej aranżacji swojego mieszkania, to właśnie maskownica karnisza da Ci tę możliwość. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie wybór osłony z podświetleniem LED, gdyż zapewni Ci indywidualizm i powiększy pomieszczenie.

Listwa maskująca karnisz jest sposobem na to, aby pomieszczenie przedstawiało się niezwykle spójnie i estetycznie. Także, nie zastanawiaj się dłużej i nadal swoim pomieszczeniom elegancji, montując osłony karnisza.