Wnętrze w stylu Urban Jungle. Zobaczcie jak można je urządzić.

urban jungle
fot. Stan Zajączkowski. Stylizacja: Aleksandra Gerlach

W obliczu coraz bardziej zurbanizowanego otoczenia w jakim przyszło nam żyć, poczuliśmy większą potrzebę kontaktu z naturą. Na przeciwko temu zjawisku wychodzi styl Urban Jungle, który wprowadza do wnętrz kompozycje roślinne. Miejska dżungla to harmonia między naturą, a życiem w dużym mieście. Oto jak można urządzić wnętrze w stylu Urban Jungle na przykładzie projektu architektki wnętrz i ambasadorki marki Geberit Moniki Staniec.

Urban Jungle – popularny trend w aranżacji wnętrz

Korzenie stylu Urban Jungle sięgają lat 70-tych XX wieku. Wtedy to właśnie rośliny doniczkowe stały się bardzo popularnym elementem dekoracyjnym we wnętrzach. W ostatnich latach trend ten powraca, ale nie jako subtelny akcent, tylko pełnowymiarowe projekty, w których rośliny odgrywają główną rolę.

Cechy stylu Urban Jungle

Styl Urban Jungle stosowany we wnętrzach posiada pewne charakterystyczne cechy. Odnajdziemy w nim takie elementy jak:

  • duża ilość zielonych roślin doniczkowych
  • naturalne materiały wykończeniowe
  • pastelowa kolorystyka w której dominuje zieleń i kolory ziemi
  • tekstylia z motywami florystycznymi
  • akcenty etniczne
  • otwarta przestrzeń i naturalne światło

Jak urządzić wnętrze w stylu Urban Jungle

Prezentowane wnętrze to apartament o powierzchni ponad 100 mkw. Architektka Monika Staniec urządzając tą przestrzeń kierowała się doborem materiałów w myśl „mniej znaczy więcej”. Zwróćcie uwagę na deski podłogowe od Kaczkan, które są bazą dla innych materiałów i znalazły swoje miejsce w tym projekcie. Mowa tu o betonowych płytach na ścianach, antycznych lustrach, kaflach z rysunkiem betonu i beżowego kamienia, który przypomina swoim wyglądem trawertyn.

kuchnia w stylu urban jungle
fot. Stan Zajączkowski. Stylizacja: Aleksandra Gerlach

Kuchnia w stylu Urban Jungle

W kuchni Architektka wybrała zielone fronty, które w połączeniu ze złotymi szafkami i okapem od Ciarko Design tworzą zgrany duet. Antyczne lustro umieszczone na ścianie pomiędzy kuchennymi szafkami idealnie wpisuje się w stylistykę Urban Jungle. Również hokery wypełnione rattanem wpisują się w ten trend.

jak urządzić wnętrze w stylu urban jungle
fot. Stan Zajączkowski. Stylizacja: Aleksandra Gerlach
fot. Stan Zajączkowski. Stylizacja: Aleksandra Gerlach

Rattan doskonale pasuje do stylu Urban Jungle. To naturalny materiał, który dodaje wnętrzu przytulnego charakteru i odrobinę egzotycznego uroku.

Zobaczcie jak urządzić salon w stylu Urban Jungle

Naturalne materiały w postaci drewnianego stołu, krzeseł wypełnionych rattanem i plecionych lamp nadają wnętrzu miłej i ciepłej atmosfery. Oczywiście w salonie nie zabrakło miejsca na kwiaty doniczkowe. Te przecież są najważniejszym elementem wystroju wnętrz w stylistyce Urban Jungle.

czym jest styl urban jungle
ffot. Stan Zajączkowski. Stylizacja: Aleksandra Gerlach

Wygodna sofa w szarej tapicerce rozjaśnia całe wnętrze i nie przytłacza swoimi gabarytami. To właśnie tutaj można usiąść, odpocząć i naładować się pozytywną energią płynącą z otaczających roślin.

fot. Stan Zajączkowski. Stylizacja: Aleksandra Gerlach

Łazienka – nawiązanie do natury

W apartamencie znajdują się dwie łazienki. Obie zaaranżowane są w tej samej stylistyce i nawiązują bezpośrednio do natury. Architekta zaprojektowała łazienkę w kolorach ziemi. Beże, brązy i szarości idealnie wpasowują się w stylistykę Urban Jungle, która zakłada harmonię z naturą. Wygodę w łazience na dole zapewniają produkty z serii Geberit ONE oraz podwójna umywalka Geberit Smyle Square. Natomiat na górze architektka zastosowała odpływ liniowy CleanLine, umywalkę z serii Variform i miskę z serii ONE również marki Geberit.

fot. Stan Zajączkowski. Stylizacja: Aleksandra Gerlach
fot. Stan Zajączkowski. Stylizacja: Aleksandra Gerlach

Miejska dżungla – wnętrze terapeutyczne

Urban Jungle to nie tylko estetyka. To również terapia naturą, którą możemy cieszyć się w samym sercu miejskiej dżungli. Rośliny poprawiają jakość powietrza, obniżają poziom stresu i sprzyjają ogólnej równowadze psychicznej. To właśnie dzięki nim nasze wnętrze staje się miejscem, w którym możemy odpocząć i naładować się pozytywną energią.

fot. Stan Zajączkowski. Stylizacja: Aleksandra Gerlach