Rodzinne uroczystości na zdjęciach

Już niebawem ruszy sezon pełen rodzinnych uroczystości. Warto na te chwile zabrać nie tylko dobry humor, ale także smartfon z aparatem! Spotkania z bliskimi to świetna okazja, by uwiecznić wspólne momenty na zdjęciach. Sprawdź kilka wskazówek, jak robić to dobrze oraz jak później wykorzystać kadry, które udało Ci się złapać.

Dlaczego warto robić zdjęcia podczas rodzinnych uroczystości?

Zbliża się sezon imprez w gronie najbliższych: komunie, chrzty, śluby, urodziny… To wyjątkowe chwile w Twoim oraz Twojej rodziny życiu. W tych dniach doświadcza się całej gamy emocji, prawda? Dlatego warto zachować te chwile na zawsze. Oczywiście w formie zdjęć. Takie spotkania to idealny moment na fotografię, ponieważ wszyscy bliscy są w jednym miejscu, każdy z nich dobrze wygląda i gromadzi się z konkretnego powodu np. z okazji chrztu maluszka i nowe członka w Twojej rodzinie. W końcu, kto nie chciałby posiadać wszystkich rodzinnych kamieni milowych w jednym miejscu, do którego zajrzeć można w każdej chwili? To przecież bezcenna pamiątka w ładnej scenerii, gdzie wszyscy wyglądają elegancko, naturalnie oraz po prostu szczerze cieszą się ze spotkania. I bez obaw… nie musisz być profesjonalistką, żeby robić ładne zdjęcia!

Jak robić dobre fotki, do których będziemy chciały wracać?

W dobie smartfonów nie potrzebujesz lustrzanki, czy vintage aparatu analogowego. Wszystko masz przecież w jednym miejscu – swoim telefonie! Autoportret-selfie to już nic zaskakującego – robią je wszyscy, od młodych, po starszych, kobiety i mężczyźni. Mamy dla Ciebie kilka złotych porad, jak zrobić niepowtarzalne, jakościowe zdjęcie!

Przede wszystkim – zadbaj o światło. Dobrego ujęcia nie da się uchwycić bez prawidłowego oświetlenia, więc traktuj go jako swojego największego sojusznika. Padające prosto na twarz, naturalne, dzienne światło, to podstawa. Jeśli dobierzesz do tego odpowiednią scenerię, czyli neutralne tło, z którego pozbędziesz się niepotrzebnych elementów – połowa sukcesu za Tobą! No ale przecież to Ty i Twoi bliscy macie być gwiazdami tego zdjęcia. Musisz, zatem, zadbać o odpowiednie kadrowanie, czyli umiejscowienie osób na zdjęciu i jego prawidłowe przycięcie. Najlepiej będzie, jak włączysz opcję „siatki” w swoim aparacie i Wy – gwóźdź programu – będziecie najbliżej środkowej kratki. Będziesz mieć pewność, że zdjęcie jest równe, a to, co na nim najważniejsze, wyszczególnione. Takie fotki najlepiej sprawdzają się, na przykład na weselach, przy wejściu na salę, czy komuniach, kiedy chcesz, żeby cała rodzina była w jednym miejscu. To nie takie trudne, co?

Jak wykorzystać zdjęcia z rodzinnych uroczystości?

Skoro wiesz już, jak robić dobre zdjęcia i masz uwiecznione wszystkie wartościowe chwile – co teraz? Chyba nie chcesz zostawić ich zapomnianych gdzieś w folderze w telefonie? Ogromna szkoda, gdyby miały się zmarnować. Ale nie martw się… jest wiele opcji na wykorzystanie ich w inspirujący sposób! Weźmy, na przykład, wspomniane wcześniej zdjęcia z komunii. Podaruj je dziadkom w pięknej formie – wydrukuj piękny portret lub zdjęcia z nimi w formie fotoobrazu lub CEWE FOTOKSIĄŻKI. Wzruszenie i uśmiech przy otwieraniu prezentu – gwarantowane!

A może nie masz pomysłu na prezent ślubny? Fantastyczną opcją będzie obdarować nowożeńców zrobionym przez Ciebie zdjęciem ze ślubu, jako CEWE Fotoobraz na drewnie do wspólnych czterech ścian. Brzmi nieziemsko, prawda? A to, bynajmniej, nie koniec możliwości! A jeśli to Ty przygotowujesz się do własnego ślubu to również możesz wykorzystać zdjęcia. Świetnym pomysłem jest stworzenie CEWE FOTOKSIĄŻKI dla rodziców w formie podziękowań za pomoc w organizacji, wychowanie i troskę,

Możesz przygotować również CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ze chrztu w kilku egzemplarzach. Taki wyjątkowy zbiór fotografii w pięknej oprawie to oryginalny prezent dla dziadków, rodziców chrzestnych, czy innych członków rodziny oraz dla Ciebie samej. Taka fotoksiążka to świetna pamiątkę ze chrztu, do której z pewnością wrócisz z uśmiechem.

A może… dekoracja?

Zdjęcia, które zrobiłyście, nie muszą tylko wędrować w obiegu, jako trafione podarunki. W tym wszystkim warto też pomyśleć o sobie! Kto, bowiem, nie chciałby mieć pięknych zdjęć nad łóżkiem, czy na kominku? I to w dodatku z ważnych uroczystości rodzinnych? A co powiesz na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, dumnie widniejąca w Twojej biblioteczce? Wyobrażasz sobie wspólne przeglądanie wspomnień w gronie rodzinnym, na przykład podczas świąt, czy innych miłych okazji? Kreatywnym pomysłem, który na pewno zostałby doceniony, jest też umiejscowienie zdjęć na CEWE Kubkach emaliowanych, czy wykorzystanie ich do stworzenia menu na przyjęcia, winietki, tablice z umiejscowieniem gości, zaproszenia…

To co? Wiesz już kiedy zaprosisz rodzinę na wspólny obiad? A może będzie to huczne przyjęcie?

Jak widzisz, pomysłów na wykorzystanie zdjęć jest mnóstwo. CEWE FOTOKSIĄŻKA oferuję wiele sposobów na Twoje ulubione fotografie w pięknych oprawach. A przecież wiesz już jak robić dobre fotki, prawda? Światła, aparat, uśmiech… i działaj!