Zaprojektuj oświetlenie w bezpłatnej aplikacji.

 Kupiłeś/aś niedawno dom lub mieszkanie? W takim razie niemal pewne jest, że jesteś lub zaraz będziesz na etapie projektowania wyposażenia wnętrz. Prawdopodobnie często można będzie Cię spotkać przechadzającego się po sklepach budowlanych, meblowych i… oświetleniowych.

Zakup mebli i materiałów budowlanych to stosunkowo łatwa sprawa: wybierasz meble o określonych rozmiarach i masz pewność, że zmieszczą się w pokoju, kupujesz płytki na obliczony metraż – o tyle z oświetleniem możesz mieć kłopot. Owszem, podoba Ci się ta lampa, tamta też… Ale trudno Ci wyobrazić sobie ją konkretnie w swoim pomieszczeniu? Zdajesz sobie przecież sprawę, że zupełnie inaczej wygląda w sklepie, a zupełnie inaczej wypełni przestrzeń w znacznie mniejszym pokoju. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy oglądasz lampę w sklepie internetowym – płaskie zdjęcie znacznie ogranicza Twoją wyobraźnię. A przecież wygląd to tylko podstawowa sprawa – pozostaje jeszcze kwestia oświetlenia pomieszczenia, której przez zdjęcie nie mamy nawet szans sprawdzić. Dlatego często, o ironio, wybierając oświetlenie, decydujemy „w ciemno”- kupujemy, nie wiedząc dokońca, jak dany produkt sprawdzi się w naszym mieszkaniu.

Możesz powiedzieć „trudno” i ryzykować, a potem odsyłać nietrafiony towar lub tracić czas na wizyty w sklepach i stanie w kolejce „zwrotów”. Ten proces może się powtarzać wiele razy, jeśli wiesz, czego chcesz i dążysz do najlepszego efektu. Czasami po prostu wieszasz/ustawiasz niekoniecznie zadowalający produkt i za każdym razem zgrzytasz zębami, gdy go uruchamiasz – bo nie doświetla, bo daje zbyt jasne światło, bo źle wygląda…

Ale… pojawia się alternatywa. To bezpłatna aplikacja „Zaprojektuj oświetlenie”, w której przetestujesz różne modele lamp w wizualizacjach 3D. Już niedługo przekonasz się, jak to działa. Zaaranżujesz wirtualne wnętrze, powiesisz wybraną lampę, zapalisz światło. A jeśli efekt Ci się nie spodoba? Wybierzesz kolejną lampę i wypróbujesz przed zakupem – bez ryzyka, stania w kolejkach lub czekania na przesyłkę.

Więcej o aplikacji:
• Bezpłatna dla osób fizycznych – możesz korzystać z niej za darmo po rejestracji
• Bogata baza lamp wielu producentów
• Zdjęcia lamp w 3D, dzięki którym dokładnie obejrzysz każdy produkt
• Praktyczne wizualizacje – koniec z wyborami „w ciemno”
• Moduł eko-kalkulatora, w którym porównasz zużycie energii przez wybrany przez siebie produkt i odpowiadające mu inne źródła światła

Aplikacja powstaje dzięki realizacji projektu „Zaprojektuj oświetlenie – innowacyjny portal do samodzielnego projektowania oświetlenia”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 8.1). Więcej informacji na temat programu znajdą Państwo na stronie www.poig.gov.pl.

Profil na facebooku  aplikacji „Zaprojektuj oświetlenie” znajdziecie TUTAJ.

logo_dotacja_UE