Psst! Kliknij tutaj i przeczytaj o technice gotowania SLOW COOKING.

Lampka nocna do sypialni – jak wybrać najlepszą?

Materiał partnera

Odpowiednio dobrana lampka nocna do sypialni powinna być zarówno funkcjonalna jak i dopasowana do stylu pomieszczenia. Nie jest to główne źródło światła więc nie trzeba zwracać szczególnej uwagi na jej moc. Czym więc konkretnie kierować się przy jej wyborze? Podpowiadamy.

Wygoda użytkowania.

Lampka nocna powinna być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu. Wynika to z prostej przyczyny – zwykle znajduje się ona bezpośrednio przy łóżku, powinna więc być umieszczona na wyciągniecie ręki. Co to oznacza w przypadku sypialni dla dwóch osób? W takiej sytuacji warto rozważyć zakup przynajmniej dwóch podobnych lub takich samych lampek. Szeroki ich wybór można znaleźć i dopasować do własnych preferencji między innymi w sklepie https://abanet.pl/512-lampki-nocne.

Głównym zadaniem lampki nocnej jest oświetlenie niewielkiej przestrzeni wokół łóżka. Co za tym idzie stanowi ona dodatkowe źródło światła, które jest skoncentrowane tylko w jednym miejscu i nie powinno przeszkadzać drugiej osobie w sypialni. Lampka nocna przydaje się szczególnie w sytuacjach czytania książki, nocnego wstawania lub nad ranem gdy na zewnątrz jest jeszcze ciemno. Poprawne jej ustawienie ma więc kluczową wartość. Dlatego dobierając lampkę nocną do sypialni warto kierować się tym, czy dany model będzie dla nas w pełni użyteczny i wygodny w obsłudze. Warto również rozważyć jej wybór pod kątem dostępnej przestrzeni w pomieszczeniu. W przypadku jeśli jest go mało to powinniśmy rozważyć lampkę nocną w formie kinkietu.

Styl lampki nocnej wpasowujący się w otoczenie

Nowoczesne lampki nocne występują w różnorakich stylach, a ich wybór jest ogromny. Można więc bez trudu znaleźć taką, która wpasuje się idealnie w otoczenie stworzonej przez nas sypialni. Należy zwracać uwagę przede wszystkim na dopasowanie kolorystyczne oraz na to aby lampka była dopasowana stylistycznie do danego pomieszczenia.

Jeśli sypialnię dopiero urządzamy lub nie mamy sprecyzowanego konkretnego stylu to istnieje możliwość sięgnięcia po produkt uniwersalny, który jest obecnie na topie. To po prostu klasyczna lampka stojąca z abażurem wykonanym z tkaniny. Jej podstawa wykonana jest z ceramiki lub szkła. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że w razie potrzeby istnieje możliwość wymiany abażuru na inny (w innej barwie i grubości). Umożliwia to tym samym swobodną manipulację mocą oświetleniową oraz kolorystyką w sypialni. To bardzo popularny i nowoczesny trend i bez trudu można go dopasować praktycznie do każdego pomieszczenia.

Przeczytaj też