Jakie żyrandole kuchenne będą najlepsze do małego pomieszczenia?

Materiał partnera

Im mniejsze pomieszczenie tym znacznie trudniej jest je funkcjonalnie i przemyślanie urządzić – w końcu ogranicza nas nie tylko wolna przestrzeń, ale także natłok elementów przypadających na niewielki metraż. Aby podkreślić charakter niewielkiego pomieszczenia, należy wykorzystać odpowiednio dobrane oświetlenie, dzięki któremu możemy sprawić, że optycznie wyda się ono większe, a co ważne wykonywanie codziennych czynności czy przebywanie w nim będzie dla nas komfortowe. Dziś skupimy się na sercu domu, czyli kuchni i omówimy jakie żyrandole kuchenne spiszą się w niej najlepiej.

Jakie żyrandole kuchenne nie są dobrym rozwiązaniem do małej kuchni?

Biorąc pod uwagę metraż kuchni, a także fakt, że zaopatrzona jest ona w wiele szafek i dość często masywne urządzenia, należy mieć na uwadze, że źle dobrane oświetlenie może przytłoczyć to pomieszczenie. Jedną z najważniejszych zasad jest – unikanie dużych i masywnych lamp, które wzbogacone o szerokie klosze sprawią, że kuchnia stanie się jeszcze mniejsza, niż rzeczywiście jest. Żyrandole kuchenne wykonane w klasycznym stylu prezentują się nieziemsko, jednak te propozycje najlepiej wykorzystać w dużych pomieszczeniach z otwartą przestrzenią. 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze lampy do kuchni?

Już wiesz, że jedną z najważniejszych kwestii, którą bezwzględnie należy mieć na uwadze, jest wielkość kuchni. Natomiast to nie jedyny istotny aspekt, który wpłynie na Twoją końcową satysfakcję z zakupu i użytkowania lampy.

Ważne jest również dobranie odpowiedniej ilości lamp. Nie mamy na myśli, abyś montował kilka żyrandoli – nic z tych rzeczy, tego należy w niewielkich pomieszczeniach unikać. Jest jednak inny sposób, aby doświetlić i optycznie powiększyć przestrzeń. W tym celu możesz wykorzystać np.:

  • kinkiety do małej kuchni – ich szeroki wybór i często subtelny design sprawia, że dodają pomieszczeniu przestronności, a padające na sufit promienie światła potęgują efekt;
  • oświetlenie podszafkowe – dzięki temu rozwiązaniu gotowanie staje się znacznie przyjemniejsze i bezpieczniejsze, ponieważ mamy dostęp do światła rozchodzącego się przed nami, a nie tego, które zasłaniamy własnym ciałem.

Inną istotną kwestią wartą uwagi jest stworzenie zgranej kompozycji. Jeśli zdecydujesz się na kuchnię urządzoną w stylu boho, rustykalnym, klasycznym, nowoczesnym czy jakimkolwiek innym – po prostu się tego trzymaj. Dodatki wraz z oświetleniem dobieraj adekwatnie do zastosowanej aranżacji. Dzięki zgraniu elementów, nic nie będzie dominowało nad resztą a tym samym, w niewielkiej kuchni zagości ład i porządek.

Jakie żyrandole kuchenne są idealne do małych kuchni?

Przyszedł czas na podsumowanie, czyli udzielenie odpowiedzi na pytanie – jakie żyrandole kuchenne wybrać? Małe kuchnie najlepiej wzbogacić o lampy sufitowe lub plafony, które nie zwisają w zbyt dużej odległości od sufitu – znacznie lepiej wybrać coś, co umiejscowione jest tuż przy nim. Miłośnicy kloszowych rozwiązań powinni sięgnąć po te, które są delikatne i pozbawione ozdób – raczej w stylu minimalistycznym. Ostatnimi czasy niezwykle popularne stały się lampy, których żarówki są w pełni widoczne, a także te charakteryzujące się jedną podłużną listewką. Może i w Twoim przypadku również spiszą się na medal 

Posiadając taką wiedzę, z łatwością wybierzesz coś dla siebie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktową – Eplafoniera – sklep z lampami.