Oświetlenie LED – inwestycja, która się opłaca.

Zgodnie z teorią Agencji Rynku Energii, co piąta wydana na prąd złotówka jest pochłaniana przez oświetlenie. Rosnące koszty energii elektrycznej sprawiają, że podczas zakupów źródeł światła zwracamy coraz większą uwagę na ich energooszczędność. Chcielibyśmy, aby nasze rachunki za prąd były jak najniższe. Jako konsumenci stajemy się bardziej świadomi i wiemy dokładnie, czego oczekiwać od produktów, którymi się otaczamy. Szukamy oświetlenia na miarę XXI wieku.

 

Jednym z takich ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań jest oświetlenie LED. Wymiana żarówek tradycyjnych na oświetlenie LED to inwestycja, która zdecydowanie się opłaca i przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd. Oświetlenie diodowe jest obecnie najbardziej energooszczędnym źródłem światła dostępnym na rynku. Wymiana tylko jednej żarówki tradycyjnej na żarówkę LED o mocy 5W to oszczędność około 90 zł rocznie (średni czas świecenia 8 godzin dziennie), oczywiście, jeśli zdecydujemy się na wymianę wszystkich żarówek w mieszkaniu, nasze oszczędności wzrosną wielokrotnie. Chociaż żarówki LED są nieco droższe od tych tradycyjnych, to i tak bardziej opłaca się zainwestować w oświetlenie LED. Koszty, jakie poniesiemy przy wymianie zwrócą się nam w postaci niższych rachunków za prąd w przeciągu kilku miesięcy.

 

oswietelenie_led_3

 

Ponadto jest to inwestycja długoterminowa. Ogromną zaletą żarówek LED jest ich żywotność, która jest nieporównanie dłuższa od żywotności żarówek tradycyjnych. Żarówki diodowe świecą mocnym strumieniem światła nie tracąc przy tym swojej efektywności. Raz zamontowana żarówka LED może świecić nawet przez kilka lat. Wszystko zależy od rodzaju żarówki, na jaką się decydujemy. Warto zatem zwracać uwagę na dobre produkty, których jakość potwierdzona została przez niezależne testy czy wyróżnienia w prestiżowych plebiscytach. Doskonałym przykładem jest marka LED line®, która za udostępnianie klientom rzetelnych badań fotometrycznych produktów otrzymała nominację do nagrody INNOWATOTY WPROST 2014. W ofercie marki LED line® znajdziemy szereg ciekawych rozwiązań i produktów (cała oferta na stronie www.ledline.pl), które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów. Jedną z nowości marki jest seria żarówek LED Filament, które wyglądem przypominają tradycyjne żarówki wolframowe, ale charakteryzują się wszystkimi zaletami żarówek LED. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą rozstać się z tradycyjną żarówką, a mimo to chcieliby korzystać z zalet oświetlenia LED. Wszystkie nowości dostępne są na stronie marki, możemy kupić w sklepie internetowym www.ledin.pl, który warto odwiedzić jeśli szukamy wysokiej jakości oświetlenia LED. W przypadku produktów marki LED line®, jednorazowy większy wydatek zwraca się nie tylko w postaci niższych rachunków, ale też komfortu, wygody użytkowania i montowania.

 

oswietelenie_led_1

 

Energooszczędność i wygoda użytkowania to nie jedyne zalety, które przemawiają na korzyść oświetlania LED. Żarówki LED dają zdecydowanie większe możliwości aranżacji wnętrz w porównaniu do tradycyjnych żarówek wolframowych, a ich wymiana nie jest kłopotliwa – wystarczy wykręcić starą żarówkę i wkręcić nową bez ingerencji w instalację elektryczną. Oświetlenie LED można wykorzystać do podświetlenia szafek kuchennych, sufitów, wystawek, gablot czy szaf. Wszystko zależy od naszej kreatywności. Niezależnie od tego, na jaki pomysł wpadniemy, efekt będzie zawsze interesujący i nada naszemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

 

oswietelenie_led_2

 

Na rynku dostępne są nie tylko energooszczędne żarówki LED, ale też różnego rodzaju taśmy LED, których montaż jest niezwykle prosty. Taśmę LED za pomocą dwustronnie klejącej taśmy możemy przymocować w dowolnym miejscu, które chcemy oświetlić, a do montażu potrzebujemy jedynie zasilacza LED. Jeśli decydujemy się na taśmy RGB multicolor konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego sterownika. Jednak dzięki temu w każdej chwili będziemy mogli uzyskać ciekawy efekt podświetlenia. Jeżeli potrzebujemy taśm o bardzo wysokiej jakości, doskonałym przykładem są taśmy diodowe marki LED line®, które ponad trzykrotnie przewyższają swoją wydajnością taśmy firm konkurencyjnych, a ich jakość została potwierdzona badaniami profesjonalnego laboratorium pomiarów fotometrycznych. Innowacyjnych rozwiązaniem, które wprowadziła marka LED line® jest taśma MULTI WHITE™ wykonana w oparciu o innowacyjny typ diody SMD, w której umieszczone zostały dwa niezależne chipy emitujące białe światło. Taśma MULTI WHITE™ za pomocą odpowiedniego kontrolera umożliwia swobodny wybór temperatury barwowej od białej ciepłej do białej zimnej (z przedziału 3200 K – 7000 K).
Zachęcamy Państwa do wymiany tradycyjnych źródeł światła na LED. Jest to oszczędne, ekologiczne i wygodne rozwiązanie na miarę XXI wieku.