Stwórz oryginalny wystrój pokoju młodzieżowego.

Girlanda świetlna wykonana z żarówek

Pokój młodzieżowy powinien być urządzony oryginalnie, zgodnie z upodobaniami młodego człowieka. Zatem ważny jest dobór sposobu wykończenia ścian, ciekawych mebli, akcesoriów i dekoracji, a także oświetlenia led. Pokój młodzieżowy z reguły utrzymany jest w nowoczesnym stylu, dlatego taśmy led, czy sufity podwieszane świetnie się tu sprawdzają. Warto zatem zastanowić się co jest istotne z punktu widzenia uzyskania jak najbardziej niebanalnej aranżacji.

 

Wykończenie ścian – co wybrać, aby wnętrze się wyróżniało?

W oryginalnym pokoju młodzieżowym ściany nie mogą być jedynie pomalowane w jednym kolorze. Trzeba tu pokusić się o większą finezję. Świetnie mogą sprawdzić się np. tapety 3D. Takie rozwiązania doskonale prezentują się zarówno w małych, jak i dużych pokojach, gdyż tworzy się efekt głębi potęgowany przez zastosowanie punktowego oświetlenia led, np. efektownych kinkietów. Oryginalnie może prezentować się również surowe i fakturowe wykończenie ścian, np. wykorzystanie betonu dekoracyjnego. Można pokusić się również o zastosowanie fototapety na ścianie. Ciekawie będzie prezentował się motyw roślinny, zwierzęcy lub abstrakcyjny. Można postawić na dużą głowę lwa, symboliczną czterolistną koniczynę, bądź geometryczne kształty, tworzące efekt trójwymiarowości.

Meble młodzieżowe i akcesoria – niebanalne rozwiązania aranżacyjne

Kto powiedział, że w pokoju młodzieżowym musi się znaleźć klasyczne łóżko, wszak można się zdecydować na hamak, który świetnie je zastąpi. Podobno w takim miejscu szybciej zapada się w fazę snu REM, co powoduje, że nawet krótszy sen jest bardzo efektywny. Z pewnością to dobre rozwiązanie dla młodych nocnych marków. Jeśli już decydować się na łóżko, to takie, które można wszechstronnie wykorzystać. Rozkładany narożnik będzie świetnym wyborem, dzięki temu młody człowiek ma miejsce do spania, a w ciągu dnia może zaprosić znajomych na wspólne oglądanie filmów. Wyposażenie narożnika w podświetlaną półkę z oświetleniem led, a także wejściem usb, gdzie można podłączyć smartfon to także dobre i nowoczesne rozwiązanie. Jeśli dodatkowe siedziska, to koniecznie wygodne. Zatem można postawić na miękkie pufy, zwłaszcza takie dopasowane do narożnika albo takie, które swoim kształtem dopasowują się do osoby na nich siedzącej, czyli dodatkowo odznaczają się elastycznością.

hamak rozwieszony w pokoju młodzieżowym

Dekoracje do pokoju młodzieżowego – co się sprawdzi?

W nowoczesnym pokoju młodzieżowym dekoracji nie może być zbyt wiele, gdyż chodzi o to, by wnętrze wpisywało się w minimalizm. Jeśli już jednak na jakieś stawiać, to z pewnością oryginalny zegar i ramki na zdjęcia. Można również połączyć te dwie dekoracje i wybrać zegar stworzony z ramek i wskazówek. To swoiste symboliczne połączenie przeszłości, z teraźniejszością i przyszłością, dobitnie pokazujące nieuchronność upływającego czasu. Jednak to przede wszystkim niezwykle oryginalna dekoracja. Oczywiście można wybrać również zdjęcia lub plakaty w antyramach, które będą ozdobą samą w sobie. Użycie antyramy powoduje, że zwraca się uwagę na treść, a więc to co znajduje się na fotografii, a nie otoczkę, czyli efektowną ramę. Można jednak dodać nutę oryginalności i zastosować oświetlenie led, w postaci taśmy led.

 

Oświetlenie led – stworzy efekt oryginalności w każdym pokoju młodzieżowym

Wybór opraw, a także barwy oświetlenia, a także sposób rozproszenia światła – wszystko to wpływa na postrzeganie danej aranżacji. Przede wszystkim można wybrać kinkiety, które nie zajmują dużo miejsca, a odpowiednio doświetlają wybrane strefy. Zastosowanie ich po dwóch stronach pokoju może spowodować wrażenie, że jest on szerszy, jeśli światło będzie skierowane na przeciwległą ścianę lub wyższy – gdy strumień będzie skierowany do góry. Zastosowanie kolorowych kulek led da ciekawszy efekt i sprawi, że pomieszczenie wieczorem będzie się prezentować zupełnie inaczej. Oczywiście główna lampa jest także bardzo ważna. Można zastosować minimalistyczny model do, którego wkręca się dekoracyjne kulki led. Takie stylizowane żarówki doskonale komponują się z nowoczesnym wystrojem pokoju młodzieżowego. W pokoju, gdzie znajduje się toaletka bądź lustro wewnątrz przesuwnej szafy również można wykorzystać dodatkowe oświetlenie. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku można zastosować taśmy led. W przypadku toaletki można zastosować również znajdujące się po obydwu stronach kinkiety, z efektownymi kulkami led.

tasma z kolorowymi ledami

Wystrój pokoju młodzieżowego może być niepospolity. Wystarczy zastosować oryginalne rozwiązania aranżacyjne, a także dopasować odpowiednie oświetlenie led.