Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Zasłony gotowe- które kupić i jak upinać?

jasne zasłony

Dom to miejsce, w którym uwielbiamy spędzać czas. To jest powodem, dlaczego tak bardzo zależy nam na stylowym i przytulnym wnętrzu. Jak wiadomo, to nie jedynie kolor ścian czy podłoga decydują o wnętrzu, ale także dodatki. Jeśli Ty również chcesz mieć stylowy dom, dowiedz się, które zasłony gotowe kupić.

1. W którym wnętrzu wykorzystać zasłony?
2. Zasłony gotowe- jak upinać?
3. Tkaniny

W którym wnętrzu wykorzystać zasłony?

Gotowe zasłony idealnie sprawdzą się do każdego pomieszczenia, niezależnie czy jest to wnętrze pokoju dziecka czy dorosłego. Wykorzystane wzory, tkaniny czy sposoby upięcia umożliwiają różnorodne i ciekawe dekorowanie wnętrz. Przed wyborem zasłony, zastanów się, dla kogo ma być ona przeznaczona. W zależności, czy jest to zasłona do salonu, do kuchni, Twojej sypialni czy pokoju dziecka, zalecane będą inne nadruki czy tkaniny. Jeśli zdecydujesz się na gotowe zasłony dla malucha, postaw na praktyczność oraz interesujące, kolorowe wzory. Praktyczna zasłona to taka, którą można łatwo zdjąć w razie zabrudzenia, ale także różnorodnie upinać lub przesuwać na przelotkach. Wnętrze pokoju dziecka często będzie różnorodnie wykorzystywane- jako sypialnia, miejsce zabaw oraz czas spędzany wspólnie z rodziną. Dobrze, żebyś miał/a możliwość swobodnie zmieniać ułożenie zasłony w zależności, czy dziecko będzie spało czy bawiło się na dywanie. Jeśli natomiast chodzi Ci po głowie zasłona do salonu lub sypialni, pomyśl o opcji blackout. Dzięki niej światło z dworu nie będzie się wdzierać do wnętrz. Taka zasłona umożliwi swobodne oglądanie filmu lub też ucięcie sobie drzemki w ciągu dnia. Możesz mieć pewność, że tkanina blackout skutecznie powstrzyma światło. Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając zasłony gotowe, np. w sklepie internetowym: https://alena-firany.pl/zaslony-gotowe.html

Zasłony gotowe- jak upinać?

Wnętrze wnętrzu nierówne, dlatego też trudno wybrać jeden, skuteczny sposób upięcia. Możesz natomiast pomyśleć, czy w Twoim pomieszczeniu wolisz zapewnić sobie nieco więcej prywatności? Być może nie o prywatność, a dekorację wnętrza chodzi? Zasłona do salonu może być zarówno luźno opuszczona wzdłuż okien, jak również asymetrycznie przypięta magnesami do tkanin, haczykami, obciążnikami lub klamrami. Jeśli wolisz jednak pozostawić luźno zwisające zasłony, ponieważ będą one czasem przesuwane, dobrym rozwiązaniem może okazać się zasłona na przelotkach. Są to okrągłe elementy dekoracyjno- praktyczne. Zasłony na przelotach przesuwa się zdecydowanie szybciej i łatwiej, ale także zasłona na przelotkach może korespondować z wystrojem wnętrz. W jaki sposób? Przelotki mogą być różnokolorowe- czarne, białe, złote, srebrne, o barwie starego złota, a także mogą połyskiwać lub być matowe.

Tkaniny

Tkaniny, które używa się w celu stworzenia zasłony mogą być zarówno jednolite, jak i wzorzyste. W zależności od wnętrz, innych tkanin użyje się do sypialni, a innych tkanin na zasłony do salonu. Pobaw się kolorem, wzorem, deseniem i materiałem! Poza klasycznymi jednobarwnymi zasłonami, ciekawym rozwiązaniem wydają się być zasłony angielskie. Pokryte są wzorem kwiatowym, który pokrywa całą powierzchnię zasłony. Wspaniałe rozwiązanie do klasycznych wnętrz! Podobnie w przypadku, gdy zdecydujesz się na gotowe zasłony w ornamenty. Czarno-białe lub różnokolorowe, pięknie wyglądają w sypialni. Ostatnio coraz bardziej popularne staje się bycie eco oraz życie bliższe naturze. Jeśli Ty również chcesz być nieco bliżej natury, dobre rozwiązanie to lniana zasłona.

Przeczytaj też