Moda na kolor w pokoju dziecięcym.

W pokojach dziecięcych od lat dominowały dwa pastelowe kolory – różowy i niebieski. Coraz częściej przy projektowaniu mebli i dodatków zastępują je jednak żywe, intensywne barwy, które wprowadzają dużo energii do pokoi naszych maluchów.

kolorowe-abazury-1

Takie kolorowe rozwiązania wprowadziła właśnie do swojej oferty nowa polska marka Lamps&Co., oferująca designerskie akcesoria do pokoi dziecięcych. Do tej pory firma proponowała klasyczne, drewniane podstawy lamp w kolorze białym z wzorzystymi abażurami. Teraz idąc za światowymi trendami w projektowaniu pokoi dziecięcych rozszerza asortyment o podstawy w intensywnych barwach jak pomarańczowy, granatowy, czerwony, szary, lila róż i niebieski.

 Żywe, ciepłe barwy jak czerwień czy pomarańcz pobudzają, wpływają na dobry nastrój i pozytywnie oddziaływają na psychikę. Niebieski natomiast to odcień, który kojarzy się z wodą, niebem i w zależności od tonacji albo będzie działał kojąco i uspokajająco albo zadziała pobudzająco na dziecięcą kreatywność. Kolory w pokoju dziecięcym wpłyną również na kształtowanie i poczucie dziecięcej estetyki – mówi Anna Nawrot, projektantka i właścicielka marki Lamps&Company.

Lampy od Lamps&Company to połączenie skandynawskiej prostoty z amerykańskim luzem. Klasyczne podstawy wykonane są z drewna, pomalowanego bezpiecznymi dla dzieci, ekologicznymi farbami. Proste w formie abażury (występują w dwóch rozmiarach) przełamują „klasykę”, wprowadzając nas w klimat zabawy i żywych barw dzięki kolorowym wzorom. Design pokoju dziecięcego możemy wzbogacić również dzięki pasującym pufom i poduszkom w korespondujących z lampami wzorach.

kolorowe-abazury-2
kolorowe-abazury-3
kolorowe-abazury-4

Wszystkie lampy, pufy oraz poduchy wykonane są z najwyższą dbałości o każdy szczegół. Wyprodukowano je w Polsce.
Można kupić je w sklepie internetowym www.lampsandco.pl.