Optymalnie urządzona wyspa kuchenna.

Wyspa kuchenna pozwala wykorzystać przestrzeń w sposób bardziej ergonomiczny. Jest to także rozwiązanie, które przypadnie do gustu miłośnikom wspólnego gotowania. Strefa robocza dostępna praktycznie z każdej strony zapewnia lepszą organizację pracy podczas wspólnego przygotowywania smacznych dań oraz wpływa pozytywnie na atmosferę. Wyspa umieszczona w samym centrum kuchni zachęca do wspólnego celebrowania posiłków. A jak optymalnie wykorzystać miejsce pod blatem decydując się na wyspę kuchenną?

 

[alert type=white ]Jednym z ciekawszych rozwiązań na naszym rynku są systemy PEKA dzięki którym dostęp do każdego zakamarka jest łatwy, szybki i bezkolizyjny.[/alert]

Dla wąskich szafek mieszczące się w wymiarze od 15 do 40cm dedykowane są wyciągi wąskie „15” a także linia SNELLO. Systemy te posiadają szereg rozwiązań ułatwiających codzienne użytkowanie. Są między innymi wyposażone w hamulce, inną ich cechą jest sposób mocowania. Mianowicie przytwierdza się je do frontu dzięki czemu zawartość szafki można wysunąć jednym ruchem ręki.

wyspa_kuchenna_1

 

Jedną z ciekawszych propozycji jest wyciąg cookingAGENT, który służy do przechowywania najczęściej używanych produktów podczas gotowania: od przypraw po deski do krojenia. System ten przeznaczony jest do szafek o szerokości 30cm.

wyspa_kuchenna_2

 

Dla szerszych szafek (45cm i 60cm) przeznaczony jest system TOWER, który po otwarciu frontu automatycznie się wysuwa i gwarantuje świetny dostęp do przechowywanych przedmiotów praktycznie z każdej strony. System składa się z dwóch poziomów. Górny posiada kilka pojemników z przegródkami, a dolny wykonany w linii Libell wyposażony jest w uchwyt przeznaczony na deskę do krojenia.

wyspa_kuchenna_3

 

Aby szafki były jeszcze bardziej funkcjonalne możemy zastosować wysuwane półki z podwyższonymi bokami EXTENDO, które posiadają dno zabezpieczające przedmioty przed przesuwaniem się.

wyspa_kuchenna_4

 

Również kosz na śmieci może być umieszczony w sposób optymalny i ułatwiający prace kuchenne. Zależnie od potrzeb można wybrać jeden spośród kilku wariantów, na przykład kosz PULLBOY Z, który posiada duże pojemniki.

wyspa_kuchenna_5

 

Więcej: www.peka.pl