5 przykładów na dobry ekodesign.

Ekologia to nie tylko przejściowy trend i krótkotrwała moda. Obecnie bycie „eko” wpisało się na stałe w naszą codzienność – i bardzo dobrze. Dzięki ekologii we wnętrzarstwie stare, niepotrzebne przedmioty otrzymują nowe życie, nowe piękno i nową praktyczność.

 

Przykład 1 – Stolik PUPA od DIVADLO.

Wiecie, że ten stolik został wykonany z elementów drewnianych, które pochodzą z rozbiórki molo w Sopocie? Osiemdziesięcioletnie drewno, które zostało zakonserwowane w słonej morskiej wodzie zostało wyciągnięte w 2010 roku osuszone i zakonserwowane ponownie. Z tego drewna powstał stolik PUPA. Czy nie wygląda genialnie? Jak sami widzicie możecie mieć drewniane meble i przy tym dbać o środowisko nie przyczyniając się do wycinki lasów.

stolik_pupa_divadlo__ekodesign_2

stolik_pupa_divadlo_ ekodesign

Przykład  2 – Bujak z tektury L-GO od L A B O R A T O R Y A R T

Tektura jest bardzo wytrzymała oraz bezpieczna. Właśnie dlatego często projektanci wykorzystują tekturę do tworzenia przedmiotów skierowanych do dzieci. Ten oto bujak z tektury L-GO to bujany fotel, koń na biegunach i wszystko cokolwiek wymyśli sobie dziecko.

bujak_l-go

 

Przykład  3 – Lampa Drum od ekodizajn

Tony śmieci, które produkujemy można wykorzystać ponownie. I to nie koniecznie do tego samego przeznaczenia. Idealnym przykładem jest lampa Drum, która powstała ze starego bębna od pralki. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak pięknie rozproszone światło można uzyskać dzięki temu że bęben jest ażurowy.

lampa drum -ekodesign

 

Przykład 4 – Lampa wisząca Misia od Barbórka Dizajn

Ta lampa wykonana jest z odzyskanego papieru. Jest bardzo lekka i subtelna. Pomalowana ręcznie i lakierowana ekologicznym lakierem przywodzi na myśl damski kapelusz i ożywia w pamięci magiczną Belle Epoque.

lampa_misia_

 

Przykład  5 – Dywan Bubblesrecykled projektu Martyny Koperkiewicz

Wiecie z czego wykonany jest ten dywan? Z filcu, który pochodzi z recyklingu, a powstał on z…ponownego przetworzenia butelek PET. Czy wiecie, że w ciągu roku robiąc zakupy uzbieracie aż 2,5 kilograma butelek PET?

Dywan_Bubblesrecykled_

 

Macie inne przykłady na dobry ekodesign? Zostawiajcie je w komentarzach.