Kolekcja Heritage – lampy, które opowiadają swoje historie.

lampa żyrandol, lampa trąbki, żyrandol trąbki
Lampa podłogowa janis- DelightFULL

Heritage to kolekcja designerskich lamp inspirowanych dziedzictwem muzyki soul i jazzu z lat 40-tych, 50-tych i 60-tych. Właśnie wtedy ludziom przyświecała filozofia, aby robić wszystko własnymi rękoma. Z tej mądrości skorzystała portugalska marka DelightFULL tworząc zjawiskową kolekcję Heritage. Każda z lamp wykonywana jest ręcznie, każda ma do opowiedzenia jakąś historię, a do ich produkcji podchodzi się z ogromną pasją.

Poniżej przedstawiam tylko próbkę tego co ma do zaproponowania marka DelightFull, bo uwierzcie – jest w czym wybierać.

[alert type=white ]Kolekcja Heritage podzielona jest na cztery kategorie: lampy wiszące, podłogowe, ścienne i stołowe.[/alert]

Charles – lampa wisząca.

Jeśli uważasz, że widziałeś/aś wszystko, co dotyczy oświetlenia, jesteś w całkowitym błędzie, ponieważ lampa wisząca Charles została zaprojektowana po to  aby pokazać, że nie ma żadnych twórczych granic w projektowaniu oświetlenia. Ręcznie pokryta miedzią  zamieni każdy salon w miejsce tak nie bywałe, że trudno sobie to wyobrazić. Klosze skierowane zarówno w stronę sufitu i podłogi zapewnią zniewalająco miękkie światło.

Lampa wisząca Charles - delightFULL
Lampa wisząca Charles – delightFULL

Hendrix – lampa wisząca

Inspiracją do jej stworzenia stał się nostalgiczny gramofon odtwarzający płyty winylowe. Lampa jest hołdem dla muzyki jazzowej oraz dla jednego z najbardziej twórczych i wpływowych muzyków la 70-tych – Jimmy Hendrixa. Jest to niezwykle efektowna forma. Lampa została zaprojektowana specjalnie z myślą o szerokich wnętrzach z niskim sufitem.

hendrix_lampa_wiszaca_delightFULL
Lampa wisząca Hendrix – DelightFULL

Botti – lampa podłogowa

Botti to ucieleśnienie wszystkiego co dotyczy instrumentów dętych. Z łatwością przenosi nas w świat prawdziwej muzyki. Wykonana jest z mosiądzu i delikatnie otulona złotym okryciem. Botti to nie lampa – to dzieło sztuki. Osiem reflektorów oferuje dyskretne oświetlenie tworząc we wnętrzu przytulną i wyrafinowaną atmosferę.

botti_lampa_podlogowa_delightFULL
Lampa podłogowa Botti – DelightFULL

Janis – lampa podłogowa

Lampa Janis jest tak zachwycająca jak legendarna Janis Joplin. Janis we współczesnym wydaniu pozwala w każdym wnętrzu na nowo odzyskać złotego ducha jazzu z lat 60-tych. Niesamowity design rozświetli każde wnętrze.

janis_lampa_podlogowa_delightFULL
Lampa podłogowa Janis – DelightFULL

Galiano – lampa ścienna

Wyrazisty design inspirowany muzyką jazzową – tak w skrócie można opisać lampę ścienną Galiano. Niezwykle wyważona konstrukcja staje się jeszcze piękniejsza gdy światło wydobywa się z tub tworząc unikatowy efekt na ścianie.

galiano_lampa_scienna_delightFULL
Lampa ścienna Galiano – DelightFULL

Chuck – lampa ścienna

Podobnie jak Chuck Berry ta lampa jest energiczna, ekspresyjna i niezwykle ruchliwa. Rock’n’Roll ro rytm i ruch, a Chuck jak nikt inny potrafił wykreować swój własny klimat i podczas występu pochłonąć się całkowicie swojemu „Duck Walk”. Dzięki temu, że światło kinkietu można łatwo ukierunkować,  to dzieło sztuki potrafi stworzyć niezapomniany nastrój w każdym wnętrzu – tak jak Chuck Berry na scenie.

Lampa ścienna Chuck - DelightFULL
Lampa ścienna Chuck – DelightFULL

Amy – lampa stołowa

Amy to hołd dla wielkiej brytyjskiej wokalistki i autorki piosenek. W zarysie lampy dostrzeżemy czerń jej włosów oraz jej okrągły kolczyk. Wnętrze natomiast pokryte złotem symbolizuje jej złoty głos. Lampa wykonana jest ręcznie, dokładnie w taki sposób jak było to robione w latach 50-tych.

amy_lampa_stolowa_delightFULL
Lampa stołowa Amy – DelightFULL

Lampy marki DelightFULL to prawdziwe dzieła sztuki. W każdym projekcie widać pasję i oddanie. Każda z lamp opowiada jakąś historię. Oświetlenie DelightFULL odzwierciedla osobowość, nastrój oraz emocje, które są widoczne w każdym, nawet najmniejszym szczególe.