Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Farmhouse – dom wypełniony wiejską sielanką.

styl farmhouse

Odpocząć od miejskiego zgiełku, złapać oddech w zacisznym miejscu, poczuć bliskość natury – kto z nas nie ma czasem ochoty oderwać się od codziennego pędu i przenieść się na idylliczną wieś? Niestety nie zawsze mamy taką możliwość, ale sielski klimat z łatwością stworzymy… we własnym domu. Pomoże w tym inspiracja stylem farmhouse.

– Styl farmhouse za pomocą barw ziemi, naturalnych dodatków i pamiątkowych przedmiotów nadaje wnętrzom bukoliczny charakter. Odnajdziemy w nim znamiona aranżacji prowansalskiej, rustykalnej, eko, retro i shabby chic, które pięknie się ze sobą przenikają, tworząc przestrzeń wypełnioną spokojem, nostalgią i gościnnością. To wystrój z duszą, który szczególnie docenią zwolennicy idei slow life – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Przytulność i kolorystyczna harmonia

Pomieszczenia w stylu farmhouse są stonowane. Dominują w nich neutralne tonacje: biele, beże, kremy, popiele i jasne brązy. Mile widziane są też przygaszone odcienie zieleni i żółci. Ta subtelna paleta barw czerpie z przyrody, dlatego przebywanie w jej otoczeniu jest niezwykle relaksujące. W detalach warto natomiast sięgać po czerń, która zrównoważy aranżację.

wnętrze farm house

Na ścianach może pojawić się boazeria, cegła czerwona lub bielona oraz tapeta ze wzorem drobnych, subtelnych kwiatów. Na podłodze koniecznie powinien znaleźć się drewniany dekor, który podkreśli naturalny wygląd przestrzeni (wybierzmy np. panele wodoodporne Vision 4V od RuckZuck). Za przyjemny nastrój odpowiadają również tekstylia. Wełniane pledy, miękkie poduszki, obrusy w delikatną kratę otulą wnętrze ciepłem.

Panele podłogowe Vision Alberta Oak

Naturalne materiały i dodatki handmade

Drewno to materiał obowiązkowy dla stylu farmhouse. Wykonane są z niego przede wszystkim meble. Najlepiej dopasowane do wystroju są te, na których widoczne są ślady upływającego czasu. Wiekowe szafy, komody i stoliki nawiążą do tradycji i wprowadzą do przestrzeni wyjątkową atmosferę. W kuchni koniecznie postawmy kredens, który doskonale wpisze się wiejski klimat – szczególnie, jeśli umieścimy w nim domowe przetwory.

W dodatkach świetnie sprawdzi się mosiądz, glina, wiklina czy stal nierdzewna. Plecione kosze, misy i dzbany wykonane z kamionki, ocynkowane wiaderka, mosiężne garnki dodadzą wnętrzu charakteru. W detalach (nogi stołu, klosze lamp, uchwyty meblowe) stawiajmy na metal i czerń.

Wnętrze w stylu farm house

Dopełnieniem pomieszczenia będą własnoręcznie wykonane dekoracje z wiekowych przedmiotów. Starą ramę okienną możemy zamienić na ozdobę ścienną, z kawałka drewna zrobić tacę lub podkładki pod szklanki, a z dawnego czajnika stworzyć doniczkę. Aranżację uzupełnijmy również pamiątkami po przodkach, a także świecami i świeżymi, polnymi kwiatami.

– Łagodne oblicze stylu farmhouse oraz ciepło, którym emanuje zachęcają domowników do wypoczynku. To miejsce służące wyciszeniu, w którym chce się spędzać czas. Jeśli bardziej od nowoczesnych aranżacji cenimy błogi charakter wiejskich chat, to jest to wystrój dla nas – dodaje Katarzyna Śliwińska.

farm house

Opracowanie: firma RuckZuck

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników.  W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów. 

Przeczytaj też