Minimalistyczne podłogi – posadzka z żywicy akrylowej.

posadzka żywiczna, loft, lampy loftowe

Posadzki żywiczne od dłuższego czasu goszczą w wielkomiejskich loftach oraz w nowoczesnych aranżacjach. Minimalistyczna, perfekcyjnie płaska powierzchnia sprawdza się w takich warunkach wyśmienicie.

Dlaczego posadzka żywiczna?

Stosowane niegdyś wyłącznie w przestrzeniach fabrycznych i przemysłowych posadzki żywiczne zaczęły z czasem gościć we wnętrzach prywatnych. Klienci zaczęli doceniać zalety tego typu podłóg. Po pierwsze posadzka żywiczna jest niezwykle trwała i bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, że jest to materiał bezspoinowy, dużo łatwiej zachować czystość. Jeśli dodamy do tego walory estetyczne, to z całą pewnością będzie nam łatwiej zrozumieć, dlaczego takie posadzki stają się coraz bardziej popularne.

posadzki_zywiczne_2
posadzki_zywiczne_3

Wybieraj sprawdzone.

Rozważając wykończenie podłogi żywicą akrylową warto wybrać produkty godne zaufania. Nie ważne czy będzie to posadzka w dużym salonie, czy w malutkiej łazience. Dobry produkt powinien zapewnić trwałą i dekoracyjną powłokę, a przy okazji powinien być wygodny w aplikacji. Niezmiennie świetną opinią cieszą się produkty marki Metropolis należącej do grupy Ivas. Jest to włoska marka, która od 1953 roku specjalizuje się w wytwarzaniu dwóch produktów: tynków dekoracyjnych oraz właśnie żywicy akrylowej. Jedną z najbardziej interesujących żywic jakie produkują jest dwuskładnikowa żywica akrylowa Metrostone, która w swoim składzie posiada cząsteczki kwarcu. Masa jest idealna na ogrzewanie podłogowe. Przyrównując ją do innych materiałów wykończeniowych, ta ma bardzo małe straty cieplne.

Przy pomocy masy Metrostone możemy dekorować również powierzchnie ścian.

Co ważne, żywica marki Metropolis jest produktem w pełni ekologicznym, produkowanym na bazie wody bez dodatku rozpuszczalników. Dostępna jest w 18 kolorach.

posadzki_zywiczne_1
posadzki_zywiczne_4

Wyłącznym dystrybutorem produktów Metropolis w Polsce jest ogólnopolska sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.