Siedziska vintage w dobrej formie.

Siedziska vintage z kolekcji Old Glory maki Jess swoją stylistyką nawiązują do wzornictwa z lat siedemdziesiątych. Roztropne zestawienie naturalnej skóry oraz stali dowodzi, że w designie w tym przypadku mniej oznacza więcej.

Niełatwym zadaniem jest zaprojektowanie przedmiotów sztuki użytkowej w taki sposób aby połączyć ze sobą najlepsze cechy designu, funkcjonalności oraz komfortu użytkownika. Kreowanie nowych przedmiotów to nie tylko odkrywanie oryginalnych form, materiałów i zestawień, lecz także pomysłowe korzystanie z twórczości poprzednich pokoleń. W momencie adaptowania wzorów klasycznych projektant ma przed sobą ogromne wyzwanie. Najważniejszym celem jest uzyskanie odpowiedniej równowagi pomiędzy pierwotnym charakterem przedmiotu, a nadaniem mu nowej, oryginalnej nuty. Świetnym przykładem udanej metamorfozy starego designu jest kolekcja mebli Old Glory marki Jess, której inspiracją są skórzane meble z lat siedemdziesiątych.

meble_vintage_jess_2

Jess to eksluzywna firma z Holandii, która specjalizuje się w produkcji mebli do siedzenia utrzymanych w minimalistycznej stylistyce. Po blisko dwudziestu latach swojej działalności marka zdobyła uznanie w Holandii, Danii, Niemczech, a ostatnio także w Polsce. Kolekcja Old Glory to nowość. Za jej sprawą designerzy Jess chcieli przypomnieć klasyczne wzory krzeseł, foteli, puf oraz sof z lat siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych XX wieku. Old Glory to kreatywne połączenie charakterystycznego wzornictwa dla Jess ze starymi modelami siedzisk. Meble wykonane są ze skóry naturalnej oraz ze stali najwyższej jakości. Kolekcja Old Glory idealnie wpasowuje się we wnętrza urządzone w stylu loftowym czy industrialnym. Ciepły charakter skóry świetnie kontrastuje ze stalą oraz minimalistyczną formą mebli.

meble_vintage_jess_4

Poszczególne modele krzeseł i foteli wydają się jakby były skarbem minionej epoki odnalezionym gdzieś na strychu, a nie meblami, które zostały wyprodukowane w masowej i monotonnej produkcji. Interesujące wrażenie robi fotel Vern, który wykonany jest z brązowej skóry. Przypomina formą ciężki sześcian, w którym możemy się idealnie wpasować w mroźny zimowy wieczór. Przeciwwagą dla Verna jest fotel Howard. Na pozornie delikatnej konstrukcji z postarzanej patynowanej stali umieszczone jest masywne siedzisko i oparcie. Sprawia to, że fotel jest niesamowicie wygodny, a jego forma sprawia, że jest w wyglądzie bardzo lekki. Kolekcja Old Glory obejmuje łącznie kilkanaście wzorów mebli do siedzenia, które dodatkowo dostępne są w szerokiej gamie kolorów wykończenia.

meble_vintage_jess_1
meble_vintage_jess_3
meble_vintage_jess_5
meble_vintage_jess_6

Więcej informacji na temat marki Jess oraz oferowanych przez nią produktów znaleźć można na stronie internetowej www.jessdesign.com