Ukołysz mnie mamo – fotel bujany.

Fotel bujany to mebel, który warto umieścić w pokoju noworodka. Dlaczego? Kołysanie to naturalne ruchy, które każdy z nas odczuwał będąc jeszcze w łonie matki. Nic więc w tym niezwykłego, że bujanie i kołysanie jest uwielbiane przez większość dzieci.

Jeszcze nie tak dawno istniało wyobrażenie, że kołysanie i noszenie dziecka jest czynnością, która rozpieszcza dziecko. Jednakże badania naukowe potwierdziły, że kołysanie jest kluczowym bodźcem, który stymuluje rozwój niemowlęcia. Naukowcy wykazali, że kołysanie ma pozytywny wpływ na rozwój części systemu nerwowego, który jest odpowiedzialny za zmysł równowagi oraz koordynację ruchową, a także pomaga w tworzeniu się połączeń między neuronami w mózgu.

Przedstawiając to bardziej obrazowo kołysanie pobudza mózg do aktywności. Dzięki temu dziecko prędzej nauczy się siedzieć, raczkować, chodzić, ale również wchodzić po schodach, jeździć na rowerze czy skakać na jednej nodze. Dziecko zaczyna dostrzegać, że funkcjonują zależności pomiędzy zmianą pozycji ciała, a tym co widzi. Dzięki temu rozwija wyobraźnie przestrzenną. Wreszcie przecież nic tak nie relaksuje jak monotonne, leniwe bujanie.

Dlatego w pokoju noworodka warto umieścić bujany fotel. Dzięki niemu każdego dnia będziemy fundować naszemu dziecku porcję drogocennego bujania.

fotel bujany
fotel bujany
fotel_bujany_2

W ofercie mebli drewnianych firmy PINIO znajdziecie bardzo wygodny fotel bujany. Fotel świetnie wkomponuje się we wnętrza zarówno nowoczesne jak i klasyczne. A wszystko za spraw tego, że posiada on prostą drewnianą konstrukcją. Jego gabaryty sprawiają, że spokojnie zmieści się na nim rodzic z dzieckiem. A gdy niemowlę zacznie dorastać i przesiądzie się na huśtawkę wtedy fotel może stać się meblem, który będzie służył wszystkim domownikom. Będzie odpowiedni na taras, do salonu czy do sypialni. Fotel bujany to taki przyjazny mebel, który w momencie gdy pojawi się raz w naszych domach to przeważnie pozostaje na wiele pokoleń i niesie ze sobą przyjemne wspomnienia z dzieciństwa.

fotel_bujany_4
fotel_bujany_5
fotel_bujany_6