Kupujemy firanki – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Firanka to stylowy dodatek będący zarówno dekoracją okna, jak i całego wnętrza. Oczywiście o ile będzie do niego dobrze dopasowana. Jeśli kupujemy nowe firanki, koniecznie zwróćmy uwagę na kilka kwestii. Jakich? Sprawdźmy to!

Wybór odpowiedniej osłony okiennej jest bardzo ważną kwestią. To niezbędne, by zapewnić sobie całkowitą prywatność we własnych czterech kątach. Mamy w tej kategorii całkiem sporo możliwości. Wśród dostępnych opcji są zwykłe zasłony, rolety, żaluzje, a także firanki. I to o tych ostatnich dziś powiemy. Firanki cieszą się niezmienną popularnością już od wielu lat. Oczywiście w tym czasie zmieniały się trendy dotyczące ich stylistyki. Jednak ich funkcjonalność pozostała taka sama. To właściwie jedyny rodzaj osłon, które skutecznie odgradzają nas od ciekawskiego wzroku sąsiadów także w ciągu dnia. Co więcej, są bardzo efektownym elementem dekoracyjnym. Jakie firanki do salonu i innych pomieszczeń wybrać? Na co zwrócić uwagę przy ich kupnie?

Długość firanek — jaką wybrać?

Kupując nowe firanki, koniecznie zwróćmy uwagę na ich wymiary. Chodzi tu zarówno o szerokość, jak i o długość. Pierwszy parametr jest dla większości z nas oczywisty. W końcu od niego zależy, czy materiał zasłoni całe okno. Co ciekawe, nie jesteśmy już tak bardzo szczegółowi w kwestii długości. Często kierujemy się przy tym jedynie swymi preferencjami estetycznymi. A to spory błąd. Długość firanki jest bardzo ważna zarówno ze względów wizualnych, jak i praktycznych.

Firanki gotowe lub długie świetnie sprawdzą się na przykład w pokoju dziennym, czy też sypialni. Krótkie modele to natomiast świetne firanki do kuchni. Nadmiar materiału mógłby w tym przypadku być narażony na zabrudzenia, a nawet powodować zagrożenia.

Materiał — jaka tkanina będzie najlepsza?

Kiedy wybieramy firanki do salonu, sypialni, czy kuchni, naszą uwagę powinien zwrócić materiał, z jakiego są wykonane. Każda tkanina ma bowiem zupełnie inne właściwości. Co więcej, różnią się też one między sobą wyglądem. Zastanówmy się więc, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na zwiewności i przejrzystości, postawmy na tiul. Do mocniej nasłonecznionych pomieszczeń warto wybrać natomiast firanki woalowe. Bez wątpienia największą popularnością cieszą się jednak materiały żakardowe. To świetne firanki do kuchni, pokoju dziennego, a te o gęstszym splocie także do sypialni.

Nie da się ukryć, że bardzo ważną sprawą jest także stylistyka firanki. W sklepie kasandra.com.pl znajdziemy duży wybór wśród zróżnicowanych modeli. Długie, minimalistyczne firanki do salonu, zazdrostki na okna kuchenne, a także ozdobne firanki gotowe i o wiele więcej.

firany do salonu