Za nami druga edycja SILESIA BAZAAR Dizajn.

W niedzielę 18 września w Katowicach odbyła się druga edycja targów dizajnu niezależnego SILESIA BAZAAR Dizajn. Przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego wypełniło oryginalne polskie wzornictwo, a popołudniu miłośnicy dizajnu mogli wziąć udział w ciekawych spotkaniach.

Na odwiedzających targi SILESIA BAZAAR Dizajn czekało 70 stoisk z niebanalnymi meblami, akcesoriami i ozdobami do domu oraz ciekawymi rozwiązaniami. Nie zabraknie również przedmiotów użytkowych przeznaczonych dla dzieci oraz niezależnej mody… Wśród wystawców spotkać można było firmy, które targów nie opuszczają od początku, ale było też sporo nowości. Wśród produktów prezentowanych podczas imprezy znaleźć można było ciekawe lampy, niebanalne stoły, wysokiej jakości tekstylia, czy oryginalne rowery. Na dzieci czekały warsztaty sitodruku prowadzone przez Dom Aniołów Stróżów oraz warsztaty z Mathriders, podczas których najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli zbudować recyklingowe domki dla małych puchaczy. Dla głodnych i zmęczonych przygotowano strefę gastro i relaksu. Organizatorzy wzbogacili wydarzenie o 3 ciekawe spotkania: prelekcję o polskich domach i wnętrzach, dyskusję o polskim dizajnie oraz spotkanie z autorem strony Rubens był z Bytomia, które przyciągnęły sporo zainteresowanych.

W niedzielę odwiedziło nas ponad 1,5 tys. osób – było gwarno, barwnie i inspirująco! Fajnym pomysłem było wzbogacenie samych targów o spotkania z ciekawymi osobami z branży dizajnu, bo prócz zrobienia zakupów można było dowiedzieć się czegoś ciekawego… Już nie możemy doczekać się kolejnych wydarzeń, a te już w listopadzie i oczywiście w grudniu. Cieszymy się, że nasze targi przyciągają ludzi i pozwalają się promować niezależnym firmom, a z edycji na edycję jest ich z nami coraz więcej.

– podsumowują targi organizatorzy – Magda Giertuga i Piotr Kalisz z Fundacji Colors of Silesia.

silesia_bazaar_1 silesia_bazaar_2 silesia_bazaar_3 silesia_bazaar_4 silesia_bazaar_5 silesia_bazaar_6

silesia_bazaar_7

SILESIA BAZAAR Dizajn vol.2 to już ósma z kolei impreza z cyklu SILESIA BAZAAR.
Kolejne wydarzenia, które odbędą się jeszcze w tym roku to targi mody i dizajnu dziecięcego SILESIA BAZAAR Kids vol.3 (13 listopada) oraz główne, dwudniowe targi niezależnej mody i dizajnu SILESIA BAZAAR vol.5 (10-11 grudnia). Zapraszamy!

Zapisz