Brand van Egmond – świetlne rzeźby.

Brand van Egmond to firma założona w 1989 roku przez dwójkę niezależnych artystów: Williama Branda i Annet van Egmond. Po dzień dzisiejszy prowadzą swoje studio i tworzą „świetlne rzeźby„.

 

Dlaczego „świetlne rzeźby”? – Gdyż lwią część swoich projektów William i Annet wykonują ręcznie. Artyści ukończyli Utrecht School of Art w Holandii na wydziale architektury (William Brand) oraz na wydziale rzeźby (Annet van Egmond). Tam również się poznali i postanowili stworzyć wspólnie markę Brand van Egmond, która od samego początku stała się ceniona w świecie designu. Ich premierowy projekt Chandelier z 1989 roku od razu stał się przebojem i zdobył serca miłośników oświetlenia.

 

brandvanegmond_chandelier_oval_aroc140n

brandvanegmond_chandelieroval_doc70n_delphinium

brandvanegmond_arthur_chandelier_oval_

 

Markę Brand van Egmond charakteryzuje nieszablonowe podejście do materiałów oraz technik tworzenia. Ich produkty to nowatorski design oraz nieszablonowość. Co roku powstaje nowa unikatowa kolekcja lamp. Produkty Brand van Egmond są doceniane na całym świecie. Genialnie prezentują się w przestrzeniach publicznych oraz w prywatnych apartamentach. Poza tworzeniem oświetlenia William zajmuje się projektami architektonicznymi oraz wnętrzarskimi, Annet projektuje również okładziny ścienne, dywany oraz biżuterię.

 

brandvanegmond_hollywood_chandelier_conical

brandvanegmond_kelp

 

W Polsce oświetlenie Brand van Egmond dostępne jest w warszawskiej Luminosferze przy Bakalarskiej 34.