BLUMA z Krakowa – ekologiczna torba do transportu bukietów.

Interesująca, nowatorska i ekologiczna – taka właśnie jest BLUMAtorba, która odmieni sposób przenoszenia kwiatów. Projekt autorstwa Adama Grocha, projektanta z Krakowa, absolwenta ASP otrzymał nagrodę Prodeco oraz nominację do nagrody Dobry Wzór.

 

BLUMA narodziła się w mojej wyobraźni jeszcze na studiach. Zawsze kochałem kwiaty i rośliny, jednak moment w którym zobowiązałem się dostarczyć kilka bukietów na zakończenie roku akademickiego, przysporzył mi spory problem. To był czas, w którym dostrzegłem zapotrzebowanie na tego typu produkt. Tak powstała marka BLUMA, zajmująca się produkcją papierowych toreb (nosidełek) na kwiaty cięte i bukiety. Wszystko po to aby przenosić, dostarczać, wręczać i eksponować kwiaty w sposób wygodny, a zarazem ekologiczny i efektowny.

– mówi Adam Groch, absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

torba_bluma_1

Bluma zrobiona jest z jednego kawałka tektury. Do jej złożenia nie potrzeba żadnych dodatkowych przedmiotów typu klej czy nożyczki. Za pomocą trzech prostych ruchów torba staje się gotowa do użycia. Sprytna regulacja sprawia, że Bluma idealna jest do przenoszenia zarówno tych mniejszych jak i większych bukietów. Dodatkowo z boku umiejscowione jest nacięcie do którego można wsunąć bilecik z życzeniami albo wizytówkę. Karton z którego wykonana jest torba posiada zwiększoną odporność na wodę, dzięki czemu można jej używać wielokrotnie.

torba_bluma_2

Bluma to bardzo ciekawy pomysł. Przemyślana pod każdym względem, ergonomiczna, o bardzo interesującej formie ekologiczna torba pozwala bezpiecznie i wygodnie przenosić kwiaty przemieszczając się zarówno piechotą, rowerem czy nawet na rolkach. Czy ten polski produkt się przyjmie? Trzymamy kciuki.

torba_bluma_3