Meble ogrodowe – charakterystyka.

fotele ogrodowe z podnóżkami ustawione na tarasie

Słoneczna pogoda sprzyja przesiadywaniu w ogrodzie pośród zieleni i kwiatów. Dla wielu osób aranżacja ogrodu jest bardzo istotna, bo chcą przygotować sobie komfortową przestrzeń, gdzie można się zrelaksować. Nie da się ukryć, że najważniejsze są w ogrodzie meble, które powinny być nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale również modne i oryginalne.

 

Meble ogrodowe z technorattanu

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się meble technorattanowe, które imitują naturalny rattan. Nic dziwnego, bo są one łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Poza tym, charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć i mróz. Na okres zimowy wystarczy nakryć je pokrowcem, choć najlepiej jest przenieść meble do suchego miejsca np. na strych lub do szopy. Meble ogrodowe z technorattanu są bardzo nowoczesne i wygodne. Można zdecydować się na zestaw wypoczynkowy z fotelami i narożnikiem albo ławką i leżakiem. Wszystko zależy od naszych upodobań i dostępnego metrażu. Trzeba pamiętać, że meble ogrodowe nie są jedynym wyposażeniem w ogrodzie, bardzo często korzystamy również z grilla.

Meble ze stali

Bardzo chętnie wybierane są również meble aluminiowe, które są lekkie i wygodne. Można łatwo je przenosić i składać. Poza tym, materiał ten nie rdzewieje i jest łatwy w czyszczeniu. Tego typu meble wyglądają nowocześnie i lekko. Bardzo dobrze komponują się one z ogrodową zielenią. Zestawy wypoczynkowe występują w kilku kolorach np. białym, czarnym i szarym. Wiele modeli dostępnych jest na: https://homegarden.com.pl/meble-ogrodowe. Poza wersjami tradycyjnymi ze stołem i krzesłami, można zdecydować się także na leżak lub huśtawę, które również są bardzo wygodne i pozwalają na komfortowy odpoczynek. Meble ogrodowe ze stali są także tworzone z żeliwa, jednak ten rodzaj mebli jest ciężki i masywny. Mimo wszystko, stal w każdej postaci dobrze wygląda wśród ogrodowej zieleni.

Drewniane meble ogrodowe

Oczywiście nadal popularne i nigdy nie wychodzące z mody są meble drewniane. Ten materiał idealnie pasuje do ogrodu i na taras. Meble są eleganckie i oryginalne. Trzeba jedna pamiętać o konieczności specjalistycznej konserwacji i pielęgnacji drewna. Tylko odpowiednie dbanie o materiał zagwarantuje wytrzymałość mebli przez lata.

Jak widać wybór mebli ogrodowych jest szeroki i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć, że na rynku dostępne są również meble plastikowe i wiklinowe, są one jednak rzadziej wykorzystywane. Trzeba pamiętać, by ogród był zaaranżowany w jednej konwencji i stylu. Nie warto mieszać ze sobą kilku materiałów, bo zatraci się spójność i harmonię, które sprawiają, że czujemy się w danym miejscu komfortowo. Trzeba również pamiętać, by meble ogrodowe były funkcjonalne i dopasowane wielkościowo do dostępnego metrażu.