Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Nowoczesne lampy – Kafti Design.

Kafti Design tworzą siostry, Monika Brauntsch i Sonia Słaboń. Zajmują się projektowaniem oświetlenia i akcesoriów wystroju wnętrz. Nowoczesne lampy to prosta i lekka forma.

Pomysł na stworzenie grupy projektowej tkwił w siostrach od zawsze. W dzieciństwie przeczytały baśń o cudownym ptaku Kafti, który potrafił ożywić wnętrze pałacu. Od tamtej pory Kafti był dla nich symbolem idei czy formy, które nadają kształt całości. Inspiracja ta, podobnie jak ich pasja do tworzenia, zaowocowały powstaniem firmy o tej właśnie nazwie.

Produkty Kafti to oryginalny koncept, prosta forma, wyszukany detal. Ich lampy to proste, lekkie, przemyślane produkty do samodzielnego składania.  Głównym założeniem Kafti Design jest działanie w sposób odpowiedzialny wobec otoczenia oraz środowiska naturalnego. Kwestie środowiskowe uwzględniane są we wszystkich aspektach działań. Produkcja, oparta na materiałach przetwarzalnych, odbywa się przy zastosowaniu przyjaznych dla środowiska metod produkcji.

Kafti jako biznes angażuje się również w działania społeczne. Jest współtwórcą akcji Mała Rzecz, wspierająca twórczość dziecięcą oraz edukację dzieci w krajach rozwijających się. Jest także współtwórcą inicjatywy „The Spirit of Poland”, promującej polski design na arenie międzynarodowej, prezentowanej m.in. na Tokyo Designers Week i 100% Design w Londynie.

monika brauntsch_sonia slabon_kafti-1
kafti-abazur-3

 

kafti-abazur-4
kafti-abazur-5
kafti-abazur-6
kafti-abazur-7
kafti-abazur-8
Przeczytaj też