Jadalniany design Miotto.

Jadalnia to miejsce w którym spotyka się cała rodzina. Jest to bardzo ważna część domu. Z tego właśnie względu jadalnia oprócz właściwości użytkowych powinna się również charakteryzować wysmakowanym designem. Takie właśnie są stoły i krzesła jadalniane marki Miotto.

W dobrze urządzonej jadalni podstawą jest stół. Nie zaczynajmy aranżowania tego wnętrza od wyboru podłogi czy kolorystyki ścian, ale właśnie od koncepcji na stół. On powinien być wyznacznikiem naszych kolejnych decyzji. Świetnym pomysłem jest stół z litego, naturalnego drewna. Takie meble pięknie się starzeją, a potencjalne uszkodzenia nie będą skutkowały u domowników zawałem serca. Wartymi uwagi jest ośmioosobowy stół Breneta marki Miotto, który urzeka swoim naturalnym pięknem. Jeśli nasza jadalnia nie posiada dużego metrażu możemy zaopatrzyć się w lekki, designerski stół o okrągłej formie. Dobrze ilustruje takie założenie biały nowoczesny stolik Susa. W jadalniach w kremowej kolorystyce idealny będzie model Morlupo – rozkładany stół. Jego beżowy blat wykończony jest na wysoki połysk.

Stol_Breneta
Stol_Morlupo_i_krzeslo_Badia
Krzeslo_Badia

Należy pamiętać, że meble jadalniane nie muszą być wiernym odwzorowaniem stylistyki i kolorystyki pomieszczenia. Nawet lepiej, gdyby stanowiły one odrębny element, delikatnie „wycinający się” z przestrzeni kuchennej

–zauważą Katarzyna Szymanik z Formazone .

Jeśli chodzi o krzesła to zamiast tradycyjnego kompletu polecamy stworzyć pomysłowy miks mebli z różnych kolekcji. Przy drewnianych stołach świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie krzeseł wykonanych z metalu lub tworzyw sztucznych. W sklepie formazone znajdziecie wiele krzeseł marki Miotto, które są zróżnicowane pod względem stylistycznym i kolorystycznym. My jednak zwróciliśmy swoją uwagę na krzesła Aventino. Tapicerowane są one ekologiczną skórą w trzech kolorach do wyboru. Pomarańczowa wersja na pewno ożywi monochromatyczny wystrój każdej jadalni. Do jadalni w której będą pasowały bardziej masywne krzesła proponujemy projekt Colombo, którego nogi wykończono płozami wykonanymi ze stali nierdzewnej.

Stol_Susa_i_krzeslo_Aventino
Stol_Susa_zdjecie_aranzacyjne
Stol_Verbano