Psst! Kliknij Tutaj i dowiedz się więcej o zdrowym gotowaniu!

Geometria we wnętrzach.

Geometria we wnętrzach jest w modzie. Najprzeróżniejsze kształty geometryczne powracają do wnętrz w formie mebli, czy wzorów umieszczanych na dodatkach. Trójkąt, romb, prostokąt – z takich figur można stworzyć na prawdę genialne akcesoria domowe.

 

Trójkąt.

Na bazie trójkąta powstał fotel Polygon ze studia projektowego NumenForUse (studio to projektuje dla chorwackiej marki Kvadra). Fotel Polygon został odznaczony Interior Innovation Awards 2014, a wszystko za sprawą designu tego siedziska, który oparty jest na wielu trójkątach. Trójkąty te pod wpływem zmiany kąta widzenia nabierają, nowych zaskakujących kształtów, przybierając formy wielokątów.

fotel polygon

 

Trójkąt również był inspiracją projektu fotela oraz sofy 3angle, które zaprojektowało studio projektowe Grupa. Geometryczne kształty nadają meblowi niemal krystalicznej formy.

nowoczesna_sofa_3angle-2

 

Trójkąty spotkać można również jako element przewodni w oświetleniu. Interesująca, trójwymiarowa forma abażuru, czy plafonu może stać się mistrzem wnętrza tworząc oryginalne implikacje wizualne.

lampa-abstract

 

Kwadrat.

FewChairs to polska marka, która w kwadracie znalazła zamysł na kolekcję mebli Bricks. Prosta, klarowna forma stolika kawowego oraz półek sprawia, że wyglądają bardzo minimalistycznie.

minimalistyczne_meble_few_chairs_2

 

Wielokąt.

Odpowiednim przykładem tutaj będzie Sofa Segment zaprojektowana przez zespół architektów NumemForUse dla marki Kvadra. Forma sofy to nawiązanie do cyfr jakie stosowane są w elektronicznych zegarkach, czy kalkulatorach sprzed lat. Wielokąty dają możliwość dowolnego dostosowywania i modyfikowania mebla.

designerskie_sofy_kvadra_7

Oprócz dużych elementów wyposażenia wnętrza jak sofy, fotele czy meble do jadalni, figury geometryczne królują w dodatkach. To dzięki nim najszybciej i często najtaniej można odświeżyć wnętrze i nadać mu nowego charakteru, koloru czy przeciwnie – zrównoważyć barwy w mieszkaniu. Modne w ostatnim czasie stały się trójwymiarowe tapety w trójkąty, które są świetnym zastępstwem dla dość kosztownych paneli ściennych. Nowoczesne wielokąty można również spotkać na miękkich dodatkach jak poduchy, dywany, pościel oraz na obrazach czy plakatach ściennych, podkładkach na stół

– mówi Katarzyna Barwińska z Le Pukka Concept store.

Trudno więc narzekać na wybór geometrycznych dodatków do wnętrz, a ograniczają nas wyłącznie własne upodobniania, gusta i potrzeby domowników.

Przeczytaj też