Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Pokój dla rodzeństwa – jak pogodzić dziecięce indywidualności.

Pogodzenie dziecięcych indywidualności na kilkunastu metrach kwadratowych jest nie lada wyzwaniem. Szczególnie, że nasze pociechy mają zazwyczaj zgoła odmienne zainteresowania. Rozwiązaniem może być jedynie pomysłowe zaaranżowanie wspólnego pokoju. Oto jak powinien wyglądać pokój dla rodzeństwa.

Kto jest rodzicem ten wie, że urządzenie pokoju dla jedynaka jest dość skomplikowane. W przypadku projektowania pokoju dla rodzeństwa poprzeczka idzie w górę. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki, przedszkolaki i pociechy w wieku szkolnym interesują się innymi rzeczami. Kolorystyka, zabawki, wystrój – można by jeszcze długo wymieniać. Rodzice poza względami estetycznymi muszą wziąć jeszcze pod uwagę funkcjonalność takiego pokoju. W końcu pokój dla rodzeństwa posiada przeważnie mały metraż. Tak więc do tematu spania, przechowywania ubrań, zabawek, czy miejsca do nauki należy podejść z pomysłem. Na szczęście z pomocą przychodzą producenci mebli i dodatków do pokojów dziecięcych, którzy mają w zanadrzu pewne ciekawe rozwiązania.

Spanie na piętrze.

My_Room_Meble_dla_rodzenstwa_1
My_Room_Meble_dla_rodzenstwa_2

O zaletach takiego spania można by napisać pracę magisterską. Dla dzieci łóżko piętrowe to także okręt, czy statek kosmiczny. Dodatkowym atutem jest to, że takie łóżko zapewnia dzieciom intymność. Z perspektywy rodziców jest to mebel, który nie zajmuje dużo miejsca.

Od kilku lat obserwujemy zdecydowany wzrost sprzedaży łóżek piętrowych. To zasluga pokolenia dzisiejszych 30-latków, którzy pamiętają ile wspaniałych wspomnień z dzieciństwa mają dzięki mieszkaniu pod/nad bratem

– mówi pracownik sklepu My Room  z meblami i dodatkami do pokoju dziecięcego.

Jeśli zdecydujemy się na zakup łóżka piętrowego należy zwrócić uwagę na jakość wykonania, stabilność łóżka oraz bezpieczeństwo dzieci.

Nasze łóżka wykonane są z drewna i płyty MDF, dzięki czemu są bardzo trwałe i mogą służyć dzieciom przez wiele lat. Cechą szczególną łóżek piętrowych z oferty My Room jest drabinka, która ustawiona jest do podłogi pod kątem 60°, a nie jak zazwyczaj 90°. Ułatwia to dzieciom wchodzenie i schodzenia z łóżka i praktycznie eliminuje ryzyko spadnięcia“

– dodaje pracownik My Room.

Projektanci My Roomy nie zapomnieli także o przechowywaniu. Pod łóżkiem można przechowywać zabawki lub ubrania w specjalnie wysuwanych szufladach.

Wspólne centrum zabaw

Ciekawym pomysłem może tu być stolik MyTable. Jest to autorski pomysł My Room. O stoliku pisaliśmy już wcześniej tutaj: https://domhobby.pl/stolik-edukacyjny-mytable/

Jest to stolik edukacyjny przeznaczony do zabawy, nauki pisania, może być także miejscem na rozstawienie toru wyścigowego czy domku dla lalek. Cztery płytkie szuflady pod blatem będą idealnym miejscem na przechowywanie flamastrów, kredek czy farb. Dwie głębokie natomiast mogą być miejscem do przechowywania książek lub zabawek.

My_Room_Meble_dla_rodzenstwa_4

Rzeczy cały czas przybywa

Brak miejsca do przechowywania dziecięcych rzeczy to chyba jeden z największych problemów z którym stykają się rodzice. W przypadku rodzeństwa problem staje się jeszcze większy. Większość producentów mebli na naszym rynku ma w swojej ofercie szafy oraz regały dostępne w przeróżnych wymiarach. Duży wybór sprawia że, z pewnością dostosujemy je do potrzeb naszego pokoju.

My_Room_Meble_dla_rodzenstwa_3
Przeczytaj też