Znudziła Ci się brama Twojego garażu? Postaw na artystyczny design.

Budując dom kierujemy się wieloma względami. Poza zapewnieniem miejsca do spania, spędzania czasu z rodziną i odpoczynku, wiele osób kieruje się także estetyką budynku i troską o środowisko. Tematy eko wciąż są bardzo modne, a zwykła chęć posiadania czegoś pięknego jest całkowicie uzasadniona. Jak grzyby po deszczu powstają zatem domy pasywne, budynki o nowoczesnej formie, precyzyjnie zaprojektowane w neutralnych kolorach współgrających z otaczającą przyrodą. Istotną kwestią w wielu budynkach pozostaje brama garażowa.

 

W dziewięćdziesięciu procentach umieszczona w fasadzie budynku staje się istotną częścią domu, widoczną dla przechodniów lub gości. Również posiadając firmę – duży magazyn czy halę, pragniemy, aby brama garażowa poza spełnianiem swojej funkcji stanowiła estetyczną i integralną część z resztą nowoczesnego budynku. Są też i tacy, którym po prostu znudził się garaż jakich wiele i szukają nowego rozwiązania, które odświeży wygląd domu.

Każdą z wyżej wymienionych potrzeb można spełnić. W cenie jest indywidualność i oryginalność – coraz większa część społeczeństwa lubi ją podkreślać na każdym kroku. Napływające zza granicy trendy, rosnąca kreatywność oraz estetyczne potrzeby klientów zaowocowały zatem bogatą ofertą rynkową również w kwestii bram do garażu. W firmach takich jak Ryterna poza klasycznymi wersjami, znajdziemy cały katalog produktów z serii Design – dla świadomych siebie, wymagających i ceniących sobie unikatowe wzornictwo osób.

designerska_brama_garazowa

Istnieje wiele sposobów na spersonalizowanie bramy garażowej. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, dobrego producenta oraz funduszy, jakie chcemy na ten krok przeznaczyć (ale bez obaw – istnieją rozwiązania proste i niedrogie, a jednocześnie efektowne).

Najprostszym rozwiązaniem jest umieszczenie na bramie aplikacji. Jeżeli już trafimy na firmę specjalizującą się w nowoczesnym designie, będziemy pewnie mieli możliwość wyboru z bogatej oferty wzorów. Zapewne nie będzie także problemu z przedstawieniem własnej koncepcji. W zależności od projektu aplikacje idealnie podkreślą nasz styl i w prosty sposób dodadzą charakteru każdej bramie. Nudną, gładką powierzchnię bramy może przełamać przez umieszczenie okienek – u dobrego producenta również powinniśmy przebierać w możliwościach. Wcześniej wymieniona firma Ryterna daje także możliwość wyboru rodzaju ( same okienka, lub dodatkowo z ramą ze stali nierdzewnej), kształtu i wielkości oraz miejsca ich umieszczenia.

Powyższe rozwiązania to świetna opcja podkreślająca naszą indywidualność i poczucie stylu. Jednak jeżeli szukamy czegoś bardziej subtelnego, musimy pamiętać, że sama faktura również ma znaczenie i może fajnie podkreślić walory estetyczne budynku. Istnieje przecież wiele opcji – bramy metalowe czy drewniane, o różnych strukturach. Sam wybór koloru bramy również ma znaczenie. Może współgrać pod tym względem z pozostałą częścią budynku lub wręcz przeciwnie – mocny, wyróżniający się akcent kolorystyczny może nadać całości zupełnie innego charakteru. Opcje dla osób, dla których oryginalność to styl życia, które nie boją się odważnych rozwiązań? Bramy z nadrukiem/zdjęciem na całej powierzchni lub bramy stylizowane np. na wrota średniowiecznego zamku. Te rozwiązania wiążą się już z większym wydatkiem, są jednak bardzo efektowne.