Boazeria angielska we wnętrzach – dlaczego warto na nią postawić?

boazeria angielska
Materiał partnera

Boazeria angielska, czyli popularna lamperia, stanowi jeden z najmodniejszych materiałów dekoracyjnych, czemu trudno się dziwić. Z jej pomocą można stworzyć efektowną i elegancką aranżację wnętrz i to bez wielkiego wysiłku. Ten wyjątkowy rodzaj boazerii sprawdzi się niemal w każdym mieszkaniu – niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami nowoczesnego minimalizmu, czy też bliższy naszemu sercu jest klasyczny i ponadczasowy design. Zatem czym wyróżnia się boazeria angielska i dlaczego warto w nią zainwestować? Podpowiadamy.

Czym jest boazeria angielska?

Boazeria angielska to nic innego jak panele ozdobne, które montuje się tylko do określonej wysokości na ścianie. Dekoracja może przybierać formę zarówno prostokątnych płyt, jak i wąskich deseczek, które tworzą harmonijną całość. Oba warianty wyróżniają się jednak bardzo prostymi formami, dzięki czemu z łatwością wkomponują się w każdy styl wnętrzarski. Na rynku znajdziemy lamperię wykonaną z różnych materiałów, wśród których największą popularnością cieszą się: boazeria angielska drewniana, z płyty MDF czy styropianu. Tak szeroki przekrój produktów sprawia, że każdy inwestor może wybrać rozwiązanie skrojone na miarę jego potrzeb.

Boazeria angielska – przyjemne z pożytecznym

Lamperia rodem z Wysp Brytyjskich nie bez powodu znajduje się w czołówce dekoracji ściennych. Nie można jej odmówić wyjątkowych walorów estetycznych, dzięki którym ociepla wnętrza i czyni je maksymalnie stylowymi. To jednak tylko część jej potencjału. Boazeria angielska w nowoczesnym wydaniu to niezawodny sposób na ochronę powierzchni ścian przez zabrudzeniami, zarysowaniami czy uszkodzeniami mechanicznymi. Stanowi także świetną alternatywę dla tradycyjnej boazerii, która w niektórych przypadkach może przytłaczać aranżację i optycznie zmniejszyć pomieszczenie. Inwestycja w lamperię angielską to zatem idealny kompromis między funkcjonalnością, a nienagannym designem. Więcej o jej właściwościach technicznych na https://home.morele.net/.

Boazeria angielska – idealna do każdego wnętrza

Jedną z głównych zalet wyspiarskiej boazerii jest jej szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdzi się jako element nowoczesnego wystroju, ale równie doskonale wpisze się we wnętrza utrzymane w stylu klasycznym, rustykalnym czy art deco. Elegancką lamperię angielską można z powodzeniem wykorzystać przy urządzaniu przedpokoju, gdzie nietrudno o plamy z błota czy uderzenia ciężkimi przedmiotami. Panele ozdobne będą stanowić równie ciekawy dodatek do salonu czy sypialni i wszędzie tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu modnego, ale jednocześnie subtelnego aranżu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://home.morele.net/.