Plakat na ścianę najnowszym trendem aranżacji wnętrz?

plakat z napisami, plakat motywacyjny

Plakat wiecznie spychany w sztuce na dalsze miejsce teraz wypiera sztukę wyższych lotów z naszych domów, obiektów użytkowych, miejsc publicznych. Ma za zadanie nie tylko upiększyć dane miejsce, ale jest zarazem próbą wyrażenia siebie, przekazania istotnej dla nas myśli. A przede wszystkim jest to tani i oryginalny sposób na upiększenie przestrzeni wokół nas.

Dawno minęły już czasy, gdy na ścianach gościły nieobramowane, brzydkie i kiepskiej jakości plakaty z gazet, zawierające sylwetki piosenkarzy, aktorów czy gwiazd sportu. Teraz plakat jest czymś znacznie bardziej wyrafinowanym. Pasuje zarówno do wnętrz w stylu skandynawskim, nowoczesnym, jak i wielkomiejskim. Ale tak naprawdę może pasować do każdego wnętrza, któremu chcemy nadać charakteru. Czasem może działać na zasadzie kontrastu, a czasem (w zależności od tego czego będzie dotyczył) uzupełnienia.

Plakaty dobrze będą się prezentować zarówno w domach prywatnych, jak i we wnętrzach użytku publicznego (kawiarniach, pubach, restauracjach, biurach, sklepach oraz wszelkiego rodzaju gabinetach). Wspaniale ozdobią każde pomieszczenie, zarówno kuchnię, salon, jak i pokój dziecięcy czy młodzieżowy. Najlepiej zaprezentują się na ścianach o jednolitych kolorach, pokrytych białą lub czerwoną cegłą czy też delikatną tapetą. Doskonale pasują również do surowych wnętrz, gdzie ściany wykonane są z betonu.

Istnieje wiele rodzajów plakatów wykorzystywanych we współczesnym wzornictwie. Są plakaty z grafiką, pop-artem czy, niezwykle popularne ostatnio, plakaty z napisami. Te ostatnie mogą zawierać jakąś sentencję, treść motywacyjną, śmieszną grę słów czy po prostu pojedyncze słowa. Moda na tego typu plakaty przyszła do nas z zagranicy, więc w większości wypadków mamy do czynienia z napisami po angielsku, jednak coraz częściej pojawiają się bardzo ciekawe propozycje z napisami w naszym ojczystym języku.

[alert type=white ]Wybór odpowiedniego plakatu zależy od tego w jakim pomieszczeniu owy plakat zawiśnie, w jakim stylu to pomieszczenie jest urządzone, ale przede wszystkim wybór zależy od naszych preferencji i upodobań. W tym momencie wybór jest tak ogromny, że tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest limit metrów kwadratowych gotowych do wykorzystania.[/alert]

Zapoznaj się z kilkoma przykładami z wykorzystaniem plakatów na ścianę w sklepie Posterilla.pl – autorskie rozwiązania:

fajne_plakaty_1 fajne_plakaty_2 fajne_plakaty_3 fajne_plakaty_4 fajne_plakaty_5