Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jak sprawić, by wnętrze wydawało się wyższe?

Mieszkanie o komfortowych, spełniających nasze oczekiwania warunkach jest bardzo ważne. Wygląd mieszkania, który spełnia nasze oczekiwania estetyczne, znacząco wpływa na samopoczucie i produktywność w ciągu dnia. Niestety, nie zawsze możemy mieszkać w takich wnętrzach, w jakich byśmy sobie życzyli, a przeprowadzka do innego domu nie jest możliwa. O ile aranżacja stylu wnętrz zazwyczaj nie jest kłopotem, o tyle podwyższenie lub powiększenie mieszkania jest całkiem sporym problemem, wiążącym się z kosztownym remontem. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy optycznie podwyższyć nasze wnętrza.

Jak głosi przysłowie: „Potrzeba jest matką wynalazków”, dlatego jeśli chcesz całkowicie odmienić swoje wnętrza, nie jest konieczna ani przeprowadzka, ani generalny remont. Choć podwyższenie mieszkania może z pozoru wydawać się niełatwym zadaniem, to dzięki prostym trickom możesz sprawić, że stanie się optycznie wyższe.

Pionowe pasy to podstawa

Wiadomo, że pionowe pasy wysmuklają, natomiast poziome poszerzają. Dlatego chcąc optycznie podwyższyć mieszkanie, warto pomalować ściany w pionowe pasy. Potrzebne będą do tego dwie farby – jedna bazowa, najlepiej biała, a druga w dowolnym kolorze, odpowiadającym stylowi wnętrza. Mimo że kolorowe pasy na ścianach sprawiają, że pomieszczenie wydaje się wyższe, to nie zawsze odpowiadają naszemu zmysłowi estetycznemu lub stylowi, w którym planujemy zaaranżować przestrzeń. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie paneli ściennych zamontowanych pionowo. Warto zdecydować się na biały kolor paneli, który nie tylko optycznie podwyższy pomieszczenie, lecz także je powiększy. Dodatkowo białe panele ścienne da się komponować z różnego rodzaju dodatkami, tworząc niezwykłe aranżacje wnętrz. Jeżeli jednak nie jesteśmy przekonani do bieli na ścianach, w ofercie Dobre Dla Domu znajduje się szeroki wybór paneli ściennych w różnorodnych barwach, takich jak jesion, olcha czy klon.

Odpowiednie deski lub panele podłogowe

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu optycznej przestronności wnętrza, należy wybrać odpowiedni kolor podłogi. Odcień paneli lub desek powinien być jasny i zbliżony do koloru ściany. Kontrast między barwą ściany i podłogi sprawi, że obie płaszczyzny będą wyraźnie od siebie oddzielone, co optycznie obniży pomieszczenie. Warto też zastanowić się nad właściwymi listwami przypodłogowymi. Idealnym rozwiązaniem będzie wybranie listew przypodłogowych, których barwa będzie nieznacznie jaśniejsza od podłogi i niewiele ciemniejsza od koloru ściany. Dzięki temu uzyskamy płynne przejście między podłogą a ścianą, tworząc wrażenie jedności, co optycznie podwyższy i powiększy pomieszczenie. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu przytulnej i ciepłej atmosfery, warto wybrać jasne deski lub panele drewniane.

Drzwi wysokie po sufit

Wysokie drzwi wewnętrzne są niestandardowym rozwiązaniem, które skutecznie podwyższy pomieszczenie. Różnorodność drzwi wewnętrznych w ofercie Dobre Dla Domu pozwoli na wybranie modelu, który optycznie podwyższy pomieszczenie, a jednocześnie podkreśli styl wnętrza. Jeżeli zależy nam nie tylko na wysokości, lecz także na przestronności, warto wybrać drzwi szklane lub przesuwne. Te modele drzwi spowodują, że uzyskamy wrażenie otwartej przestrzeni, przez co całe mieszkanie będzie sprawiało wrażenie większego. Wysokie drzwi pełne sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach, które dzięki nim stają się bardzo nowoczesne. Jeżeli zależy nam na awangardowym designie, warto wybrać drzwi bez zdobień w systemie bezprzylgowym. Takie rozwiązanie nie tylko podkreśli innowacyjny styl. Drzwi bezprzylgowe doskonale wkomponują się w ścianę, sprawiając wrażenie jedności.

Przeczytaj też