Drzwi wejściowe do mieszkania. Jakie wybrać?

drzwi wejściowe, przedpokój z kuchnią

Odpowiednie drzwi wejściowe powinny spełniać kilka bardzo ważnych kryteriów. Właściwie dobrane zapewnią domownikom poczucie bezpieczeństwa oraz pozwolą cieszyć się komfortem ich użytkowania. Czym kierować się przy wyborze drzwi wejściowych? Przeczytajcie.

Skuteczna ochrona antywłamaniowa.

Właściwe drzwi wejściowe do mieszkania powinny charakteryzować się podwyższonymi parametrami antywłamaniowymi. Mogą one być wyposażone w odpowiednie systemy okuciowe, zamki, wkładki, wielopunktowe zasuwnice antywłamaniowe oraz systemy zabezpieczające przed wyważeniem drzwi. Część z tego wyposażenia dostępne jest w standardowych ofertach producentów jednak za niektóre rozwiązania należy dopłacić. Przed ostatecznym wyborem warto się zastanowić czego dokładnie potrzebujemy. Jeśli budynek znajduje się na osiedlu strzeżonym, a wejście na klatkę schodową wyposażone jest w domofon być może nie będziemy musieli inwestować w dodatkowe systemy zabezpieczające wejście do naszego mieszkania.

[alert type=white ]Ważne jest aby przed zakupem drzwi antywłamaniowych sprawdzić, czy posiadają one odpowiednie certyfikaty, świadectwa, badania oraz atesty.[/alert]

Odpowiednia izolacja akustyczna.

Cisza panująca wewnątrz mieszkania jest bardzo ważna. Odpowiednia izolacja akustyczna drzwi wejściowych pozwala odpowiednio wyciszyć hałas dobiegający z zewnątrz oraz zapewnia domownikom pełnię prywatności. Izolacja akustyczna określana jest współczynnikiem Rw. Im większa jest jego wartość tym drzwi są bardziej dźwiękoszczelne.

[alert type=white ]Drzwi wejściowe charakteryzujące się odpowiednią dźwiękoszczelnością powinny posiadać izolację akustyczną przynajmniej na poziomie 32dB.[/alert]

Ochrona przed pożarem.

Jest to bardzo ważna cecha, która bezpośrednio związana jest z bezpieczeństwem mieszkańców. Drzwi wejściowe charakteryzujące się dobrą odpornością ogniową zapewniają skuteczną ochronę oraz podczas ewentualnego pożaru znacznie podnoszą stopień naszego bezpieczeństwa. Porządne skrzydła drewniane mogą być obustronnie oklejone płytami wierzchnimi HDF i wypełnione wielowarstwowym specjalnym wkładem wewnętrznym.

[alert type=white ]Wyposażone w uszczelki dymoszczelne i pęczniejące, a także odpowiednie systemy okuciowe zapewnią wysoką ochronę przed pożarem i przed wytwarzanymi podczas pożaru szkodliwymi substancjami.[/alert]

Wygląd drzwi

Wygląd drzwi wejściowych jest równie ważny jak jego inne cechy. Na szczęście nie powinniśmy mieć żadnych problemów z doborem odpowiednich. Obecnie możemy dobierać spośród ogromnej ilości wzorów, a także nieograniczonej wręcz liczbie kolorów.

Współpraca merytoryczna: Stolbud Włoszczowa.