Stwórz sobie w domu prywatne SPA – aranżacje wnętrz ekskluzywnych łazienek.

Projekt łazienki w stylu SPA autorstwa Intellio designers

Dom to nasza przystań. Miejsce, do którego wracamy po intensywnym dniu pracy, aby zrelaksować się w ciszy i spokoju. To w jaki sposób urządzimy mieszkanie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Domowa strefa SPA z pewnością pomoże zregenerować siły i oczyścić umysł. Jak urządzić swój własny luksusowy salon kąpielowy? Na to pytanie odpowiadają architekci wnętrz ze studia Intellio designers, którzy na co dzień tworzą wyjątkowe i niepowtarzalne wnętrza.

Łazienka na miarę marzeń bez ograniczeń

W polskich domach przez lata funkcjonował stereotyp, że łazienka to małe, nieustawne, zimne i pozbawione wyrazu pomieszczenie, gdzie nie ma miejsca na inwencję twórczą w kwestii urządzania wnętrz. Na szczęście takie łazienki traktowane są już dziś jako relikt epoki. W naszych mieszkaniach chcemy otaczać się pięknem, a łazienka z typowo funkcjonalnego pomieszczenia stała się prawdziwym salonem kąpielowym.

Elegancka łazienka zaprojektowana przez Intellio designers

Przemyślany projekt, stworzony przez doświadczonego projektanta wnętrz to podstawa udanej aranżacji łazienki, która będzie pełnić funkcję prywatnego, ekskluzywnego SPA – miejsca pełnego harmonii, spokoju i niezwykłej atmosfery. W luksusowej domowej łazience nie ma miejsca na krzykliwe płytki, położone na całej powierzchni podłogi i ścian. Do stworzenia wyjątkowej aranżacji możemy wykorzystać egzotyczne gatunki drewna, a także akcenty z kamieni szlachetnych: marmuru czy piaskowca. Dzięki połączeniu kilku różnych materiałów możemy osiągnąć spektakularne efekty!

Obecnie nie musimy również ograniczać się w kwestii wyboru wyposażenia łazienki. Dostępna na rynku armatura, wanny oraz urządzenia sanitarne wyróżniają się bogactwem form, kolorów i faktur. Możemy wybrać wannę w zabudowie, wolnostojącą, a nawet zagłębioną w podłodze. Coraz częściej, zamiast tradycyjnych kabin prysznicowych, projektanci starają się stworzyć wyjątkową strefę z deszczownicą bez brodzika z odpływem w podłodze. Wszystko zależy od osobistych preferencji domowników, a także predyspozycji funkcjonalnych danego pomieszczenia. Ważnym elementem o charakterze użytkowym i dekoracyjnym jest również lustro. Koniecznie dobierzmy odpowiednie oświetlenie, które wpłynie na komfort codziennej toalety, a także podkreśli walory estetyczne lustra.

Luksusowe wyposażenie w łazience w stylu pałacowym

Twój własny, wykwintny salon kąpielowy

Połączenie sypialni z łazienką w jeden gustowny salon kąpielowy to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które nie boją się eksperymentować. I chociaż w pierwszej chwili taka integracja może wydawać się ekstrawagancją, to odpowiedni projekt pozwoli na stworzenie intymnej oraz harmonijnej przestrzeni do wypoczynku. Pokój kąpielowy możemy wyposażyć w sprzęty, których próżno szukać w klasycznej łazience takie jak: fotel, telewizor czy nawet kominek. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Trend łączenia sypialni z łazienką został zapoczątkowany przez projektantów odpowiedzialnych za wystrój wnętrz ekskluzywnych hoteli, a teraz staje się coraz bardziej popularny wśród architektów, którzy podejmują się misji urządzania przestronnych mieszkań i apartamentów. Wydzielenie osobnej strefy kąpielowej w sypialni, wymaga bowiem posiadania wnętrza o dużym metrażu, w którym projektant będzie mógł stworzyć dwie przestrzenie o spójnej koncepcji artystycznej, ale różne pod względem funkcjonalnym.

Projekt salonu kąpielowego, łączący sypialnię, łazienkę i garderobę

Salony kąpielowe w sypialniach mają ekskluzywny charakter, ponieważ pozwalają na stworzenie z łazienki miejsca intymnego, niedostępnego dla innych osób. Stwarza to konieczność wygospodarowania osobnego miejsca w mieszkaniu na toaletę czy nawet dodatkową łazienkę, ale ogólne korzyści płynące z tego rozwiązania przeważają nad drobnymi niedogodnościami.

Wyjątkowa łazienka z wanną z hydromasażem, kominkiem i telewizorem

Markowe wnętrza łazienek high-tech

Dzięki zaawansowanym technologiom high-tech, domowe łazienki mogą w pełni zastąpić wizytę w profesjonalnym salonie SPA. Już sam panel prysznicowy z hydromasażem pozwoli na podwyższenie komfortu w trakcie codziennej kąpieli. Możemy również wybrać wannę z hydromasażem i jacuzzi, w których istnieje możliwość ustawienia temperatury czy ciśnienia wody. Sprzęty wyposażone w wielobarwne oświetlenie LED-owe możemy wykorzystywać do zabiegów fototerapii. Możliwości wyposażenia łazienki high-tech są praktycznie nieograniczone. W swoim domu możemy zamontować nawet kabinę z sauną. Świetnie wpasują się one w każdą stylistykę aranżacji domu czy mieszkania – od stylu rustykalnego po nowoczesny minimalizm.

Przestrzeń wystawowa stworzona przez Intellio designers

Subtelny nastrój w salonie kąpielowym

Niezwykła aranżacja łazienki stworzona przez najlepszego projektanta, a także zaawansowane technologicznie wyposażenie nie wystarczą jednak, aby stworzyć w domu swoje własne ekskluzywne SPA. Zadbajmy o to, aby w naszym salonie kąpielowym zawsze panował odpowiedni klimat do relaksu. Blask nastrojowych świec i ulubione olejki aromatyczne pozwolą na wyciszenie myśli i ukojenie nerwów. Łazienka może być naszym prywatnym azylem, gdzie regenerujemy się po pracowitym dniu pełnym obowiązków służbowych i prywatnych.