Salon w kwiatach. Postaw na tapetę!

Salon to przestrzeń w której spędzamy sporą ilość czasu. W salonie odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy, tu też się relaksujemy przy dobrej książce i filmie, jest to także miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich. Warto więc zaaranżować salon w taki sposób, aby był on odskocznią od codziennych zmagań.

 

Urokliwa atmosfera.

Zaaranżowanie wnętrza charakteryzującego się przytulnym klimatem nie jest wcale skomplikowane. Wystarczy wprowadzić pozytywne akcenty. Idealnym motywem przewodnim w salonie może być tematyka kwiatowa, która kojarzy się każdemu z nas wyłącznie optymistycznie. Naturalne kwiaty w salonie umieszczone w wazonach to chyba najlepsze rozwiązanie. Jest ono jednak dość kłopotliwe i stosunkowo drogie ze względu na konieczność częstej wymiany zmarniałych kompozycji. Na szczęście są jeszcze inne metody, bardziej trwałe i równie efektowne. Możemy przyozdobić wnętrze wieloma dodatkami z kwiatowym motywem. Mogą to być poduszki dekoracyjne, zasłony a nawet meble z odpowiednią tapicerką. Nie zapominajmy również o ścianach. Urokliwą atmosferę w salonie możemy zaaranżować również dzięki tapetom w kwiatowe wzory.

Tapeta w kwiaty

Tapeta z motywem florystycznym to rozwiązanie uniwersalne. Pasuje do wielu stylów wnętrzarskich. Znakomicie odnajdzie się w salonie urządzonym w stylu rustykalnym, skandynawskim, a nawet minimalistycznym. Jeśli nie gustujemy w jaskrawych i bardzo wzorzystych motywach postawmy na tapetę z kwiatami w bardziej stonowanej kolorystyce. Takie wygaszone wzory dodają wnętrzom dobrego smaku. Nie musimy kłaść tapety w całym salonie. Warto rozważyć położenie tapety na jednej ścianie lub nawet wytapetowanie tylko pasa kwiatów na części ściany. Możliwości jest naprawdę sporo. Aby przekonać się o czym mowa przygotowaliśmy dla Was kilka przykładów. Oto garść pomysłów na kwiatowy salon, które odnaleźliśmy na stronie www.tapetuj.pl.

1_tapeta_Marburg_Astoria
Tapeta Marburg – Astoria, źródło: tapetuj.pl
2_tapeta_AS_Creation_1-2-3Vlies
Tapeta AS Creation – 1-2-3Vlies, źródło: tapetuj.pl
3_tapeta_AS_Creation_Brigitte_3
Tapeta As Creation – Brigitte 3, źródło: tapetuj.pl
4_-_tapeta_AS_Creation_Brigitte_4
Tapeta As Creation – Brigitte 4, źródło: tapetuj.pl
5_tapeta_Schoner_Wohnen_7_-_aranżcja_AS_Creation
Tapeta As Creation – Schoner Wohnen 7, źródło: tapetuj.pl
6_tapeta_Just_me_-_Aranżacja_RASCH
Tapeta Rasch – Just Me, źródło: tapetuj.pl

Zalety tapety.

Niektórym z nas tapety mogą kojarzyć się jeszcze ze słabym jakościowo produktem, odklejającym się, rwącym i blaknącym. Na szczęście to już przeszłość. Obecnie tapety nie mają praktycznie nic wspólnego z tymi dostępnymi dawniej. Dziś tapeta to bardzo nowoczesny produkt, który charakteryzuje się żywą i soczystą kolorystyką. Odpowiednie techniki produkcyjne dają nam gwarancję, że wzór nie zmieni z czasem swojej barwy. Spora część tapet dostępnych na rynku jest również odporna na uszkodzenia oraz bardzo łatwa w użytkowaniu. Nie straszna jest im woda, dzięki czemu spokojnie można przecierać zabrudzenia na mokro. Zmieniły się także kleje do tapet oraz sposoby ich montażu, co przy przestrzeganiu instrukcji przyklejania gwarantuje, że taka dekoracja ścienna nie przysporzy nam żadnych problemów przez wiele lat.