Jak atrakcyjne aranżować okna w naszym mieszkaniu?

firana

Odpowiedni wystrój okien to jeden z elementów, który wpływa na dobrze urządzone wnętrze. Aranżacja zależy przede wszystkim od pomieszczenia, wielkości okna, a także stylu, w jakim urządziliśmy mieszkanie. Dodatki do okien potrafią odmienić nawet najprostsze mieszkanie. Jak atrakcyjne aranżować okna w naszym mieszkaniu? Przestawiamy skuteczne sposoby.

 

Jak atrakcyjne aranżować okna w naszym mieszkaniu?

Urządzając wnętrze, należy pamiętać o szczegółach. Wszelkie detale powinny tworzyć harmonijną całość z resztą elementów w pomieszczeniu. Okna możemy zaaranżować za pomocą kilku dodatków, do których należą:

1. Zasłony

Zasłony to jeden z najpopularniejszych dodatków, które zdobią okna. Obecnie na rynku wybór jest tak ogromny, że sprawdza się one w każdym stylu. Zasłony dostępne są w wielu kolorach, wzorach, a także wykonane z różnych materiałów. Pamiętajmy, aby dobrać je kolorystycznie do wnętrza w podobnym odcieniu lub na zasadzie kontrastu. Zasłony nie tylko zdobią pomieszczenie, ale również pozwalają regulować dopływ światła, a także dają poczucie prywatności. Jeżeli nie chcemy światła, to powinniśmy wybrać zasłony black-out. Blokują one promienie słoneczne tak, że mamy ważenie, że zamiast dnia, jest noc.

2. Firany

Firany ponownie wracają do łask. Nic dziwnego. Obecne dostępne są w różnych wariacjach, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Popularnością cieszą się kolorowe firany, sięgające do ziemi. Co więcej, dostępne są nie tylko jednokolorowe w jednym kolorze, ale również i wielokolorowe. Dość ciekawe rozwiązanie stanowią firany ombre. Natomiast w minimalistycznych wnętrza, warto postawić na proste, białe firanki. Są na tyle neutralne, że pasują do każdego stylu i z pewnością nie wyjdą z mody. Możemy do nich dodatkowo wybrać zasłony, tym razem w kolorze.

3. Rolety

Rolety już od dawna pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale i designerską. Dostępne w wielu tkaninach, kolorach i wzorach sprawiły, że stały się doskonałym dodatkiem do wnętrz. Jeżeli mieszkanie urządzone jest w minimalistycznym stylu, warto wybrać je kolorystycznie do koloru ścian. Jeśli zależy nam na podkreśleniu okien, warto postawić na kontrast. Pamiętajmy jednak, aby współgrał on z aranżacją pomieszczenia i nawiązywał do innych elementów.

Popularnością cieszą się rolety rzymskie, które stanowią doskonałą alternatywę dla firan i zasłon. Oprócz funkcji praktycznej pełnią funkcję designerską. Po zsunięciu ich stworzą ozdobną harmonijkę, która sanowi dekorację okien.