Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Rolety zewnętrzne to sensowna inwestycja.

Decydując się na montaż rolet, przeważnie myśli się jedynie o roletach wewnętrznych. Tymczasem rolety zewnętrzne mają szereg zalet i dodatkowych właściwości. Świetnie uzupełniają klasyczne osłony okienne! Dlaczego warto w nie zainwestować?

Dodatkowe zabezpieczenie domu

Metalowe rolety zewnętrzne stanowią solidną barierę przeciwwłamaniową. Złodzieje mają specjalne sposoby i narzędzia do otwierania okien. Rolety z atestami sprawią, że twój dom będzie podwójnie zabezpieczony. Niektórzy uważają, że nawet rolety bez odpowiednich zabezpieczeń potrafią skutecznie odstraszyć włamywaczy. Warto więc zamontować je w domu, ale także w swojej firmie, garażu itp. Inwestycja w bezpieczeństwo to zawsze dobrze wydane pieniądze!

Dodatkowa metoda regulacji natężenia światła

Całkowicie opuszczone rolety zewnętrzne skutecznie osłonią wnętrze pokoju przed światłem z zewnątrz. Świetnie sprawdzą się w szczególności w sypialni. W ciągu dnia lekkie, półprzezroczyste rolety wewnętrzne mogą jedynie lekko ograniczać dostęp promieni słonecznych. Podczas snu jednak potrzebna i zdrowa jest zupełna ciemność. Najlepiej i najzdrowiej ludzie śpią właśnie w dobrze zaciemnionych pomieszczeniach. Rolety zewnętrzne zapewnią pożądany mrok zarówno w ciągu dnia, podczas drzemki, jak i w nocy. Po zmroku sen zakłócać mogą światła z ulicy, a w noce z pełnią księżyca – jego światło. Dobrze jest się przed tym zabezpieczyć, by móc spać twardym, spokojnym, zdrowym snem.

Dodatkowa ochrona przed słońcem

Rolety zewnętrzne stanowią barierę także dla słońca. Przyniosą ulgę w bardzo słoneczne, upalne dni. Częściowo lub całkiem zasłonięte powstrzymają palące słońce. Jeśli zdecydowałeś się na powieszenie jedynie delikatnych osłon okiennych, a zdarza się, że promienie słoneczne cię rażą i rozpraszają, możesz ochronić wzrok właśnie z pomocą rolet zewnętrznych.

Dodatkowy sposób na zapewnienie prywatności

Rolety zewnętrzne świetnie sprawdzą się także w sytuacjach, gdy potrzebujesz zasłonić się przed wzrokiem osób trzecich. We wszystkich sytuacjach wymagających odrobiny prywatności, możesz na moment je opuścić i zapewnić sobie dyskrecję. Nie w każdym pomieszczeniu zdecydowałbyś się na powieszenie mocno nieprześwitujących osłon, a przecież w każdym z pomieszczeń możesz chcieć czasami się „schować”.

Dodatkowa pomoc w regulowaniu temperatury pomieszczeń

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale rolety zewnętrzne mogą skutecznie pomagać w zachowaniu odpowiedniej temperatury wnętrza domu. A co więcej, mogą przyczynić się do realnych oszczędności na ogrzewaniu czy systemach chłodzących! Zimą, przy mrozach, pomogą dłużej utrzymać temperaturę w nagrzanym domu. Latem natomiast powstrzymają męczące słońce i zapewnią chłód i wytchnienie.

Liczne funkcje i wygoda

Rolety zewnętrzne można zamontować w dogodny dla siebie sposób. Warto o nich pomyśleć już na etapie budowy domu – wtedy montuje się je w inny sposób. Niezwykle wygodne są te sterowane elektronicznie, za pomocą pilota, ale należy pamiętać, że w przypadku awarii i przerw w dostawie prądu może być kłopot z ich obsługą. Producenci oferują najróżniejsze modele, sposoby montażu i obsługi, dlatego warto się z nimi dobrze zapoznać i wybrać opcję najodpowiedniejszą dla swojego domu.

[alert type=white ]Liczne funkcje rolet zewnętrznych uzupełnią działanie wewnętrznych osłon okiennych. Są drogą inwestycją, ale potencjalnie mogą ochronić cię przed włamaniami, czyli utratą mienia, a także przyczynią się do generowania oszczędności na ogrzewaniu i klimatyzacji. Warto przeznaczyć swoje pieniądze na tak funkcjonalne, przydatne rozwiązanie. Rolety zewnętrzne dobrej firmy są inwestycją na lata, która z pewnością się zwróci i przyniesie wiele korzyści.[/alert]

Przeczytaj też