Duże płytki w małych wnętrzach?

płytki wielkoformatowe inferno

Duże płytki to coraz bardziej ceniony materiał aranżacyjny. Płytka o większym formacie pozwala uzyskać interesujący efekt tafli oraz daje możliwość ukazania rysunku naturalnego kamienia. Jednak czy takie płytki sprawdzą się również w małych wnętrzach? Marka Ceramstic udowadnia, że tak.

Dzięki płytkom wielkoformatowym można uzyskać jednolitą powierzchnię, która przypomina taflę lustra. Dodatkowym atutem jest możliwość zaprezentowania przepięknych wzorów kamienia. Te cechy sprawiają, że są one idealne do dużych wnętrz. Mogłoby się więc wydawać, że płytki wielkoformatowe zastosowane w małych wnętrzach mogą przytłaczać. Zapewniamy jednak, że jest na odwrót. To właśnie małe płytki umieszczone na również małej ścianie optycznie zmniejszają wnętrze. Zastosowanie w niewielkim wnętrzu dużych płytek w jednolitej fakturze może okazać się świetnym rozwiązaniem.

plytki_wielkoformatowe_1
plytki_wielkoformatowe_2

plytki_wielkoformatowe_3


Jeśli zdecydujecie się na płytki wielkoformatowe to przyjrzyjcie się bliżej kolekcji Inferno o interesującym ognistym czarno-koralowym wzorze, którą można zestawić z gładkimi powierzchniami gresu Super Black i Super White. Najcieplejszą propozycją jest Bosco Gold, które swoim wzorem przywodzi na myśl drzewo. Warto także zwrócić uwagę na płytki Lapideo i Deserto.

plytki_wielkoformatowe_4
Pamiętajcie, że układanie płytek wielkoformatowych nie jest wcale szybsze oraz łatwiejsze od układania tradycyjnych płytek!

Duże płytki wymagają większej precyzji. Podłoże musi być bardzo starannie przygotowane na gładko. Ważne jest także aby dobrać odpowiedni klej. Musi on posiadać wysoką odkształcalność po to, aby płytki miały możliwość swobodnego „pracowania”. Jeśli chcecie uzyskać efekt tzw. tafli zaleca się aby dopasować płytki z idealnym kolorem fug, który nie będzie kontrastował. Warto wiedzieć, że cementowe fugi z czasem delikatnie ciemnieją dlatego należy wybrać kolor nieco jaśniejszy.