Szlachetne ciepło – akcesoria kominkowe Blomus.

Pora jesienna to najlepszy moment na to aby pomyśleć o akcesoriach do kominka.  Spośród dużej ilości dostępnych na rynku warto zastanowić się nad tymi, które oprócz funkcjonalności oraz wysokiej jakości pomogą stworzyć we wnętrzu miłą atmosferę. Oto akcesoria kominkowe, które warto mieć w swoim domu.

Kominek to miejsce w domu przy którym najczęściej przebywają domownicy oraz zaproszeni goście. Przy płomieniach można podyskutować oraz się ogrzać.  Wybierając koszyk na drewno lub stojak z istotnymi akcesoriami warto zwrócić uwagę na taki, który swoją formą nie zaburzy domownikom wypoczynku. Liczną kolekcję akcesoriów kominkowych wykonanych ze stali szlachetnej oferuje niemiecka marka Blomus. Ciekawa geometryczna forma oraz minimalizm większości z nich sprawdzi się idealnie we wnętrzach nowoczesnych.

Zawsze pod ręką

Wszyscy, którzy posiadają swój kominek dobrze wiedzą, że niełatwo jest utrzymać wokół niego porządek. Kontrola nad płomieniem wymaga również pewnej uwagi. Marka Blomus wychodzi im naprzeciw, proponując kolekcje przydatne do obsługi paleniska : Chimo, Bebop i Canetta. Każda z nich charakteryzuje się różną ilością niezbędnych akcesoriów. Modele posiadają od 3 do 5 elementów. Są to szufelka, pogrzebacz, szczypce i inne. Dzięki komfortowym uchwytom oraz precyzyjnemu wykończeniu, narzędzia idealnie trzymają się w rękach. Odpowiednio wyważone stojaki sprawiają, że nic nie ma prawa się przewrócić oraz chwiać.   Akcesoria wykonane są ze stali nierdzewnej, która nie przewodzi ciepła.  Dzięki temu są one bezpieczne i nie istnieje ryzyko oparzeń. Długie uchwyty pomagają sięgać do wnętrza paleniska. Łagodna linia i klasyczne kształty wydobędą z kominka to, co najpiękniejsze stanowiąc subtelny, acz interesujący dodatek.

akcesoria kominkowe blomus

Kosze w nowoczesnym wydaniu

Kosze na drewno Chimo, Bebop i Madra wykonane są głównie ze stali szlachetnej a swoim wyglądem odróżniają się od tradycyjnych odpowiedników. Ich geometryczne kształty wprowadzą porządek w każdym nowoczesnym wnętrzu. Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjny model Madra, który oprócz funkcji kosza na drewno służy również do jego przenoszenia. Projektanci Blomus połączyli w nim dwa, teoretycznie wykluczające się materiały: delikatną, miękką tkaninę i minimalistyczną stal nierdzewną. Tkanina zaopatrzona jest w uchwyty, dzięki którym w ławy sposób przeniesiemy drewno na opał. Materiał, w razie potrzeby może być prany.

kosz na drewno
akcesoria-kominkowe-3
akcesoria-kominkowe-4
akcesoria-kominkowe-1