Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Dodatkowa przestrzeń w domu. Pomysły!

Zauważasz, że ostatnio posiadasz coraz mniej miejsca na rzeczy? Z latami przybywa przedmiotów, a szafy i półki nie chcą się rozciągnąć. Na szczęście są na to sposoby. Pokażemy Ci nowe miejsca do przechowywania, których nie dostrzegasz. Aby je odpowiednio zagospodarować niezbędny będzie system do przechowywania firmy Elfa.

 

Elfa tworzy systemy do przechowywania rzeczy, które w łatwy sposób można dostosować do swoich potrzeb. Nie trzeba robić generalnego remontu, nie musimy przemeblowywać całego mieszkania. Możemy samemu stworzyć odpowiedni system do przechowywania dzięki któremu uporządkujemy swoje ubrania, książki, akcesoria – generalnie wszystko z czym nie chcemy lub po prostu nie potrafimy się rozstać. A jak wykorzystać tą przestrzeń w mieszkaniu z której nie do końca zdajemy sobie sprawę? Przeczytajcie do końca.

SZAFY ORAZ DRZWI

Idealnym na montaż wąskich półek są drzwi a także zewnętrzne ścianki szafy. W przedpokoju będzie to świetne miejsce do przechowywania czapek, szalików i rękawiczek, w kuchni natomiast sprawnie się odnajdą zioła i przyprawy, a w salonie książki i płyty CD.

Posłużą do tego: szyna pionowa V oraz specjalne kosze, które zostaną na niej zamontowane.

ŚCIANY

Mimo niedużej powierzchni przechowywanie na ścianie jest możliwe. Można do tego wykorzystać ażurowe półki przeznaczone na płaskie obuwie oraz drążki na szpilki.

polka_na_buty_system_elfa_1

Posłużą do tego: szyna pionowa V (lub listwa BL i szyny pionowe H), drążki i półki na buty oraz wsporniki.

Możemy także zamontować na ścianie organizer. Rozmieścimy na nim w zależności od potrzeb półki, haczyki różnej długości oraz pudełka różnej wysokości. Dodając lustro oraz małe oświetlenie stworzymy niedużą toaletkę.

organizer_na_sciane_system_elfa_1

organizer_na_sciane_system_elfa_2

Posłużą do tego:  organizer oraz haczyki, półki o pudełka.

STOŁY I BIURKA

Czasami zamiast biurka używamy stołu, który nie posiada szafek i szuflad. Można bardzo łatwo temu zaradzić i ustawić pod stołem zestaw koszy na kółkach. Gdy zajdzie taka potrzeba możemy je zawsze przestawić do drugiego pokoju.

kosze_na_kolkach_system_elfa_1

kosze_na_kolkach_system_elfa_2

Posłużą do tego: stojaki kosza, kosze, półki, wsporniki, łączniki i rolki.

WNĘTRZE SZAFY

Jeśli potrzebujemy osobne pomieszczenie na miejsce do pracy zróbmy sobie gabinet… we wnętrzu szafy. Wystarczy trochę półek (jedna z nich będzie blatem biurka), kosze na dokumenty i lampka do pracy.  Jeśli posiadamy więcej drobiazgów, dodajmy moduł freestanding, który nie wymaga montażu i może stać w dowolnym miejscu. Kończąc pracę zamknijmy nasz gabinet drzwiami przesuwnymi.

polki_i_kosze_do_szafy_system_elfa_1

polki_i_kosze_do_szafy_system_elfa_3

Posłużą do tego: listwa BL, szyny pionowe H (w systemie Freestanding: szyny pionowe F, stopki i zestaw stabilizujący), półki i kosze.

SKOSY

Najczęstszym problemem w mieszkaniach na poddaszu jest znalezienie miejsca na szafę o tradycyjnych, dużych rozmiarach. Korzystając z systemu Elfa możemy ją stworzyć za pomocą drzwi przesuwnych robionych na wymiar i dopasowanych do skosów. Za drzwiami znajdzie się dużo miejsca na kosze i półki.

szafa_skosy_system_elfa_1

Posłużą do tego: drzwi przesuwne, elementy wybranego rozwiązania firmy Elfa.

DODATKOWE AKCESORIA

A jeśli nadal brakuje nam miejsca spożytkujmy dodatkowe akcesoria systemu Elfa, które będą uzupełnieniem do użytych już koszy czy półek. Możemy zamontować na przykład wieszak na krawaty, paski, apaszki czy biżuterię. Mogą to być także kosze na małogabarytowe rzeczy oraz wieszaki na torebki i ubrania.

wieszak_na_krawaty_i_paski_system_elfa_1

wieszaki_system_elfa_1

Posłużą do tego: wieszak boczny na krawaty, kosz boczny, zestaw wieszaków półki ażurowej.

więcej pomysłów na www.elfa.com

Przeczytaj też