Jak zadbać o porządek w domu ze zwierzętami?

pies i kot
fot: pixabay.com / jarmoluk

Nasi pupile mogą przynosić wiele radości w życiu! Nie ma to jak spokojny odpoczynek na kanapie z kotem na kolanach, albo szczęśliwy po naszym powrocie do domu pies, czekający przy drzwiach… Wiele badań dowiodło, że głaskanie zwierząt obniża ciśnienie krwi i uspokaja, a ludzie posiadający zwierzęta domowe są spokojniejsi i bardziej szczęśliwi.

Niestety, każdy właściciel psa czy kota wie, że wiąże się to również z wieloma obowiązkami. Chyba każdy choć raz borykał się z takimi problemami, jak sierść ulubieńca, która zostaje na ubraniach tuż przed wyjściem z domu, włosy na dywanie czy drewnianej podłodze, albo brudne kafelki po tym, jak pies wbiegł do domu jesienią czy zimą…

[alert type=white ]Jak radzić sobie z porządkiem w domu i mieszkaniu, gdy do naszych domowników należą również nasi czworonożni przyjaciele?[/alert]

Jeżeli Twoim problemem jest uporczywa sierść zwierząt pozostająca na ubraniach czy meblach, na pewno masz pod ręką szczotkę do ubrań. Wiesz jednak dobrze, że nie zawsze się sprawdza – trzeba często ją myć czy zmieniać, a często nie wystarcza nawet na skuteczne oczyszczenie z włosów spodni czy garsonki. W takim przypadku na pewno zainteresuje Cię szczotka do ubrań i mebli zupełnie nowej generacji – Dresetta marki Leifheit. Dwustronna szczotka, doskonała zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych, dzięki praktycznym wymiarom świetnie sprawdzi się na co dzień, a wytrzymały materiał z jakiego została wykonana doskonale zbiera sierść naszych pupili.

szczotka-do-mebli-i-ubran
Szczotka do ubrań Dresetta

Wiesz na pewno, jak żmudne i czasochłonne może być zamiatanie zwierzęcej sierści z paneli podłogowych czy parkietów. Pozostające na nich włosy są wyjątkowo nieestetyczne, zbierają kurz i alergeny. Rozwiązaniem jest zakup wysokiej jakości szczotki, zbudowanej w taki sposób, by szybko i skutecznie zbierać każdego typu zabrudzenia z powierzchni, w tym również delikatną sierść. Ułożona w kształt półksiężyca szczotka XCleanCollect marki Leifheit sprawi, że Twoje podłogi będą jak nowe! Unikatowa budowa, sprawiająca że wszystkie zabrudzenia kierowane są ku środkowemu zagięciu, zapewnia doskonałą czystość już po jednym pociągnięciu. Ułożone w kształt litery X włosie zbiera nawet najdrobniejsze fragmenty sierści, a nachylenie względem drążka zapewnia doskonałe dopasowanie i przyleganie do podłogi. Wymienne drążki z systemem Click pozwalają na dostosowanie rodzaju i długości drążka według własnych preferencji dla najwyższej wygody.

szczotka
szczotka XCleanCollect

Nasi mali ulubieńcy niestety często sprawiają, że w naszym mieszkaniu czy domu pojawia się więcej kurzu, na który w obecnych czasach wiele osób ma alergię. Jeżeli chcemy zadbać o to, by na naszych półkach czy stołach nie pojawiał się nieestetyczny osad, musimy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria do odkurzania. Warto zwrócić uwagę, by używane materiały nie tylko strzepywały kurz, ale również zbierały go tak, by nie unosił się w powietrzu. Sprawdzi się tutaj szczotka do kurzu Duster XL, której miękkie włókna z mikrofibry doskonale zbierają kurz, dostosowują się do każdej sprzątanej powierzchni a dzięki wygodnej rączce i długości 38 cm – znajdzie zastosowanie nawet przy wysoko położonych czy trudno dostępnych powierzchniach. Specjalny system Click pozwala na przedłużenie szczotki dla jeszcze większej wygody.

szczotak_do_kurzu
szczotka do kurzu Duster XL

Ślady łap psów czy inne zabrudzenia to chleb powszedni dla wszystkich właścicieli czworonogów, a mało co potrafi tak popsuć nastrój jak błoto na świeżo umytej podłodze… Wielu osobom taka sytuacja kojarzy się ze żmudnym myciem kafelków mopem, z rozlaną wodą i zaciekami. Na szczęście obecne technologie sprawiają, że mycie podłogi jest dużo szybsze i przyjemniejsze! MopClean Twist z unikatowym, innowacyjnym mechanizmem rotacyjnego wyciskania wody to przełom w dziedzinie domowych porządków. Giętki przegub 360* oraz nakładka z mikrofibry stanowią gwarancję dotarcia do nawet najbardziej najtrudniej dostępnych powierzchni. System Click pozwala na wymienianie drążków tak, by ich wysokość była jak najwygodniejsza dla użytkownika!

mop-twist
MopClean Twist

Dzięki tym kilku radom sprzątanie stanie się znacznie przyjemniejsze i szybsze, i nic już nie będzie psuło radości z posiadania ukochanego czworonoga!