Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Odkurzacz z filtrem wodnym – czy to dobry zakup?

filtr do wody

Na sklepowych półkach na poszukiwaczy idealnego odkurzacza czeka wiele modeli, a znalezienie tego właściwego może być problemem, ponieważ jest ich tak dużo. Oprócz standardowych odkurzaczy workowych w sprzedaży można znaleźć także modele bezworkowe, a wśród nich odkurzacze z filtrem wodnym. Czy warto zdecydować się właśnie na taki odkurzacz?

Jak działa odkurzacz z filtrem wodnym?

W przypadku odkurzaczy z filtrem wodnym zastosowano zaawansowaną filtrację z użyciem wody, która umieszczana jest w specjalnym pojemniku wewnątrz odkurzacza. Woda potrafi skutecznie zatrzymać niemalże wszystkie zanieczyszczenia, także te mikroskopijne, co powoduje, że odkurzanie naprawdę jest skuteczne. Oczywiście, nie ma przy tym konieczności regularnego kupowania i wymieniania worków, co zmniejsza koszty korzystania z takich urządzeń.

Po włączeniu odkurzacza zasysa on powietrze wraz z zanieczyszczeniami, które następnie jest transportowane przez komorę z wodą – to wtedy zanieczyszczenia pozostają w wodzie, a czyste i dodatkowo nawilżone i odświeżone powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz. Niektóre modele posiadają dodatkowo specjalne systemy dysz wodnych, które nawilżają wstępnie zanieczyszczenia, co powoduje, że są one jeszcze skuteczniej związane z wodą i nie wydostają się na zewnątrz odkurzacza.

Po zakończeniu pracy z odkurzaczem należy otworzyć jego pokrywę, a następnie wyjąć pojemnik z zabrudzoną wodą, wylać jego zawartość do kanalizacji i wymyć pojemnik, aby nie pozostały w nim zabrudzenia.

[alert type=white ]Warto pamiętać o tym, aby robić to każdorazowo – woda za długo znajdująca się w odkurzaczu może stać się idealnym miejscem do rozwoju bakterii oraz pleśni. [/alert]

Konieczność usuwania wody jest zatem główną niedogodnością w używaniu odkurzacza z filtrem wodnym.

Idealne dla alergików

Nowoczesne odkurzacze z filtrem wodnym są naprawdę bardzo efektywne w usuwaniu zanieczyszczeń z otoczenia. Woda jako agent filtrujący doskonale nadaje się do ich odseparowania od powietrza i nawilża powietrze. Dodatkowo także w wielu modelach montuje się dodatkowe filtry, na przykład HEPA, dlatego przy odkurzaniu mogą one wyłapać praktycznie wszystkie zanieczyszczenia.

To powoduje, że prezentowane odkurzacze są doskonałym wyborem dla osób z alergiami. Skuteczne odseparowanie alergenów, na przykład kurzu, odchodów roztoczy, zarodników pleśni i grzybów, także pierwotniaków, bakterii i niektórych wirusów powoduje, że to doskonały wybór dla tych osób, którym zależy na maksymalnej higienie swojego domu.

W sklepach można znaleźć różne warianty odkurzaczy z filtrem wodnym – ceny zależne są od ich marki, mocy oraz dodatkowych parametrów. Warto zapoznać się z różnymi modelami, porównać je i wyszukać dla siebie coś w sam raz do swojego domu.

Gdy zainteresowały cię odkurzacze z filtrem wodnym, w takim przypadku więcej na ich temat możesz dowiedzieć się w serwisie Idealny Odkurzacz, który powstał po to, aby pomagać swoim użytkownikom w znalezieniu najlepszych modeli odkurzaczy.

Przeczytaj też