Jaką suszarkę do prania kupić?

Z biegiem czasu suszarka do prania zyskała sporą popularność. Z początku traktowana sceptycznie, dziś już stała się podstawowym produktem, który kupujemy do naszych domów i mieszkań. Przed dylematem stają osoby, które nigdy takiego sprzętu nie używały i będą kupowały go po raz pierwszy. Czy na pewno warto? Jeśli tak to jaką suszarkę wybrać? Która suszarka będzie najlepszym wyborem? I w końcu co kupić, żeby się nie rozczarować? Postaramy nieco rozjaśnić ten temat i udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

 

Dlaczego warto kupić suszarkę do prania?

Niewątpliwie najważniejszą zaletą jest to, że po wstawieniu prania czystą i suchą odzież mamy gotową do noszenia już praktycznie po kilkunastu, czasem po kilkudziesięciu minutach od umieszczenia jej w suszarce. Oszczędzamy sporo czasu prawda? Dodatkowo nie musimy marnować go na rozwieszanie mokrych ubrań. Chyba większość z nas nie przepada zbytnio za tą czynnością. Szybko schnące pranie docenią również rodzice małych dzieci, które potrafią ubrudzić swoją odzież nawet zaraz po jej założeniu.

Kolejnym plusem, który przemawia na korzyść suszarki do prania jest oszczędność miejsca. W mniejszych mieszkaniach nie ma go zbyt dużo, a rozkładanie klasycznej suszarki na przynajmniej 24 godziny może być bardzo uciążliwe. Można tutaj zarzucić, że przecież suszarka do prania również zajmuje miejsce. Oczywiście, jednak większość modeli suszarek, które są dostępne na rynku można z powodzeniem umieścić na pralce. Dzięki temu nie stracimy dodatkowej powierzchni na podłodze. Rozwiązanie to jest ergonomiczne i bardzo często wykorzystywane w praktyce.

Suszarka do prania – jaką wybrać?

Suszarki dzielą się na dwa rodzaje: kondensacyjne i wywiewowe. Pokrótce omówimy każdą z odmian.

  • Suszarki kondensacyjne działają na zasadzie kondensacji, czyli skropleniu pary wodnej. Para zamieniona w wodę odprowadzana jest do specjalnego zbiornika albo do instalacji ściekowej. Brak potrzeby tworzenia specjalnych podłączeń sprawia, że są one jednymi z częściej wybieranych suszarek. Do tego możemy wybrać suszarki kondensacyjne z pompą ciepła, co pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Dostępne są również suszarki kondensacyjne z funkcją pary, które z powodzeniem usuwają niechciane zagniecenia.
  • Suszarki wywiewowe różnią się od kondensacyjnych tym, że należy je podłączać do kanałów wentylacyjnych. Sprawia to pewne problemy techniczne, dlatego z reguły wybierają je osoby, które są w trakcie budowy domu lub remontu mieszkania. W skrócie działanie suszarek wywiewowych polega na pobraniu powietrza z otoczenia, podgrzaniu go i osuszeniu ubrań znajdujących się w bębnie. Tak jak w modelach kondensacyjnych nadmiar wilgoci odprowadzany jest na zewnątrz suszarki.

Ranking suszarek do prania.

Na rynku dostępna jest spora ilość suszarek do prania wielu renomowanych firm. Warto tu wymienić takie marki jak: Bosch, Electrolux, Samsung, Whirpool, Siemens czy Beko. Producenci oferują szereg nowoczesnych rozwiązań i udogodnień oraz prześcigają się w dodawaniu dodatkowych przydatnych funkcji. Możemy więc wybrać dokładnie taką suszarkę do prania jaką potrzebujemy. Na przykład może to być suszarka z funkcją przyspieszonego suszenia, możemy też wybrać suszarkę ze specjalnym programem usuwania alergenów. W suszarkach są także funkcje odświeżania ubrań, czy suszenie ich bez zagnieceń.

Ale jaką dokładnie suszarkę wybrać? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Warto jednak w takim wypadku skorzystać z bieżącego zestawienia najpopularniejszych suszarek. Spójrzcie koniecznie na ranking suszarek do prania Skapiec.pl. Jest on aktualizowany co miesiąc i daje możliwość zapoznania się również z opiniami innych kupujących.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie suszarki do prania?

Gdy podejmiemy już decyzję, czy będzie to suszarka kondensacyjna czy wywiewowa, w dalszej kolejności warto też zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Im jest ona wyższa tym będziemy mieli mniejsze koszty eksploatacji. Dodatkowo dzięki mniejszemu zużyciu prądu nie przyczynimy się zbytnio do obciążania środowiska. Zwróćmy także uwagę na dodatkowe funkcje o których wspominaliśmy wcześniej. Wybierzmy suszarkę z takimi funkcjami, z których będziemy korzystać. Natomiast nie przepłacajmy za coś czego raczej nie będziemy używać. Osoby posiadające małe dzieci powinny również zwrócić uwagę na to aby suszarka posiadała odpowiednie zabezpieczenie przed dziećmi. Świecący panel zachęca pociechy do przyciskania. Zmiana programu w trakcie suszenia mogłaby spowodować zniszczenie tkanin.

Wybór odpowiedniej suszarki do prania nie jest prosty. Na pewno warto poświęcić krótką chwilę na porównanie możliwości i przeanalizowanie stosunku jakości do ceny. Warto też zastanowić się, czy suszarka będzie używana przez nas często czy sporadycznie. To przecież także będzie miało wpływ na naszą ostateczną decyzję. W końcowym wyborze posiłkujmy się opiniami klientów. To chyba najważniejsza rekomendacja jaką producent może uzyskać. Życzymy tylko udanych zakupów.