Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jakie środki do sprzątania w domu wybrać?

detergenty i różowa zmiotka do kurzu

Sprzątanie domu nie musi być mozolne i czasochłonne – wystarczy wybrać odpowiednie środki i wyposażenie, aby zadbanie o czystość było bardziej efektywne i zajmowało nam o wiele mniej czasu niż dotychczas!

Utrzymywanie domu w porządku powinno być nawykiem – o wiele lepsze efekty uzyskamy wtedy, gdy będziemy sprzątali systematycznie, ponieważ wtedy na bieżąco możemy radzić sobie z różnymi zabrudzeniami i nie dopuszczamy do nagromadzenia się bałaganu.

Sprzątanie nie musi nam jednak wcale zajmować dużo czasu – wystarczą odpowiednie produkty, dzięki którym będzie można łatwo i szybko pozbyć się brudu z różnych pomieszczeń i nawierzchni.

Detergenty

Do sprzątania potrzebujemy przed wszystkim odpowiednich detergentów usuwających zanieczyszczenia. W sklepach kupimy je w wielu wariantach do wyboru.

Możemy wybrać te standardowe albo ekologiczne – wykonane z substancji przyjaznych dla środowiska naturalnego. Możemy też przygotowywać detergenty samodzielnie z wykorzystaniem octu, sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego. Są wtedy niedrogie i także pozwalają na uzyskanie odpowiednich rezultatów.

Ściereczki, gąbki i inne dodatki

Pod ręką nie może zabraknąć nam różnego rodzaju ściereczek, gąbek czy zmiotek, które pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń z nawierzchni.

Najlepiej posiadać komplet ściereczek i gąbek i używać ich tylko do konkretnych pomieszczeń. Nie powinniśmy stosować tych samych szmatek do kuchni oraz do łazienki!

Mop

Mycie podłóg nie będzie trudne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji nowoczesny mop. Wystarczy tylko nalać wody do wiadra, nałożyć nakładkę myjącą na mop i od razu można przystąpić do zmywania podłóg.

Funkcjonalne mopy można kupić także w sklepie internetowym leifheitsklep.pl – producenta wysokiej jakości wyposażenia do sprzątania.

Mycie okien i przeszkleń

Usuwanie zabrudzeń z okien może być również łatwe i szybkie – w tym celu przyda się urządzenie takie jak myjkę – odkurzacz do szyb. Znajdziemy go też w sklepie leifheitsklep.pl.

Odkurzacz do szyb pozwala na dokładne zebranie wilgoci i zabrudzeń z uprzednio umytych okien, dlatego nie musimy martwić się o nieestetyczne zacieki.

Przeczytaj też