Akcesoria do sprzątania, które warto mieć w swoim domu.

akcesoria do sprzątania
fot. materiały Partnera
Materiał partnera

Utrzymanie zarówno porządku, jak i czystości w domu jest niezwykle ważne z kilku względów. Przede wszystkim może to mieć bezpośredni wpływ na zdrowie domowników, a także ich samopoczucie. Przebywając w czystej i uporządkowanej przestrzeni czujemy się lepiej, a w utrzymaniu takiego stanu rzeczy bez wątpienia pomagają różnego rodzaju akcesoria do sprzątania. Podpowiemy Ci, jaki sprzęt przydaje się przy domowych porządkach.

Jakie akcesoria do sprzątania warto mieć w domu?

Do sprzątania domu warto mieć przynajmniej kilka podstawowych akcesoriów. Ogromny wybór sprzętu do sprzątania można znaleźć na SilcoPolska.pl. Ułatwią one utrzymanie czystości i porządku. Wśród najważniejszych przedmiotów można wymienić:

Miotełka i szufelka

Zestaw do zamiatania to absolutna podstawa do szybkiego sprzątania okruchów i mniejszych zabrudzeń.

Ścierki z mikrofibry

Przydają się do wycierania kurzu, czyszczenia powierzchni i polerowania, są wielokrotnego użytku i bardzo skuteczne.

Gąbki i zmywaki

Gąbki i zmywaki są nieodzowne w codziennym utrzymaniu higieny, szczególnie w kuchni i łazience. Różnorodność dostępnych rodzajów pozwala na dobór narzędzia odpowiedniego do specyfiki zabrudzeń oraz czyszczonych powierzchni, od delikatnych szklanych naczyń, po bardziej wymagające powierzchnie takie jak płytki ceramiczne czy armatura łazienkowa.

Papierowe ręczniki kuchenne

Posiadają wiele zastosowań, warto mieć je pod ręką. Papierowe ręczniki kuchenne są uniwersalnym pomocnikiem w szybkim radzeniu sobie z rozlanymi płynami, czyszczeniem powierzchni roboczych oraz osuszaniem rąk czy naczyń.

Środki czyszczące

W każdym domu przydają się produkty chemii gospodarczej, w tym uniwersalny środek czyszczący, płyn do mycia naczyń, środek do czyszczenia łazienki, środek do podłóg, płyn do szyb oraz specjalistyczne środki w zależności od potrzeb (np. do usuwania kamienia, do czyszczenia dywanów).

Akcesoria do mycia szyb

Mycie okien to nie lada wyzwanie, ale z odpowiednimi akcesoriami, takimi jak ściągaczka do wody, może stać się zadaniem łatwym i przyjemnym.

Jakie akcesoria do sprzątania pozwolą chronić skórę dłoni?

Sprzątanie, zwłaszcza takie, które wymaga kontaktu ze środkami chemicznymi, może mieć wpływ na naszą skórę, a przede wszystkim na dłonie. Dlatego też warto stosować środki ochronne, które ograniczą bezpośredni kontakt ciała z różnego rodzaju płynami, czy pastami czyszczącymi. Akcesoria, które nie tylko ułatwiają sprzątanie, ale również chronią naszą skórę to między innymi:

  • rękawice ochronne — do ochrony rąk podczas używania środków czyszczących,
  • mop z wiadrem — do mycia podłóg; najlepiej z systemem wyciskania, który ułatwia pracę i nie wymaga moczenia rąk,
  • dyspensery na środki czyszczące z dozownikami — pozwalają na aplikowanie środków czyszczących bezpośrednio na powierzchnię lub ściereczkę, co ogranicza potrzebę bezpośredniego kontaktu skóry z chemikaliami,
  • odzież ochronna — jeśli wykonujesz prace wymagające intensywnego kontaktu z chemikaliami, możesz rozważyć założenie długich rękawów lub specjalnego fartucha ochronnego, aby zabezpieczyć skórę na rękach i ciele,
  • kremy do rąk — po zakończeniu porządków warto zadbać o skórę dłoni używając do tego odpowiednich kosmetyków.

Jak widać akcesoriów do sprzątania, które są przydatne w domu, jest całkiem sporo. Oczywiście każdy może wybrać to, co uważa za najbardziej potrzebne. Jeśli nasz artykuł okazał się dla Ciebie pomocny, podeślij go swoim znajomym jak wskazówkę, jaki sprzęt do sprzątania warto mieć w swoim domu.